← Vissza

news.bsdnet.hu

Szakított a kultúra éjszakájával az idei Múzeumok Éjszakája – legjobb fotóink az eseményről

HVG 2026-06-22 15:15
„A Múzeumok éjszakája megnyitója egyben a múzeumok és a kultúra éjszakájának záróeseménye is. (….) Annak a lezárása ez, ahogyan bántak elődeink a kultúrával és a múzeumokkal” – mondta Tarr Zoltán az idei rendezvény megnyitóján, amelyet a kilenc éve bezárt Iparművészeti Múzeumban tartottak. A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kiemelte: az előző kormány újítást és haladást ígért, de helyette tönkretett és gátolt. „Becsomagolt és elvonta a levegőt, miközben azokat bőkezűen támogatta, akik silány politikai üzeneteik közvetítői voltak. A szakembereket nagyon gyakran semmibe vette, műkincseiből és értékes műtárgyaiból pedig gyakran úgy válogatott, mintha csak egy piacon járt volna” – értékelte az Orbán-kormány tevékenységét a miniszter. A képre kattintva galéria nyílik: A politikai-ideológiai alapú megkülönböztetést és az erre épülő finanszírozási rendszert fel kell hogy váltsa a szakmaiságot, az élményalapúságot, és a kreativitást előnyben részesítő hozzáállás, amely a kultúra és benne a múzeumok, gyűjtemények szabadságára épül – hangsúlyozta Tarr Zoltán. A Múzeumok Éjszakáján jelentette be Kürtös László, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, hogy a Hadtörténeti Múzeum visszatér otthonába, a budai Várba, Magyar Péter miniszterelnök pedig a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján bukkant fel szombaton, és számos járműre felszállt, egy repülőgép pilótafülkéjében pedig egy kisfiú mellett imitálta a vezetést. A programsorozat részeként nagyjából 470 kiállítóhely rekordmennyiségű, megközelítőleg 3100 programmal várta az érdeklődőket. Nyitókép: A Múzeumok Éjszakája programsorozat megnyitója a bezárt Iparművészeti Múzeumban. Fotó: HVG / Cabrera Martin
Eredeti cikk megtekintése →