← Vissza

news.bsdnet.hu

Megdőlt a melegrekord a fővárosban: ennyit mértek Újpesten

Blikk 2026-06-22 15:07
Megdőlt a napi melegrekord Budapesten, miután vasárnap Újpesten 36,5 Celsius-fokot mértek – tájékoztatott a HungaroMet hétfőn. Csorba Anita Newsroom újságíró Ezeket látta már? Az új csúcs meghaladta a korábbi, 2007-ben ugyancsak Újpesten regisztrált 35,8 Celsius-fokot, amely eddig a június 22-i legmagasabb hőmérsékletként volt nyilvántartva. Hétfőn jelentős hőség várható az országban . A meteorológiai szolgálat szerint a hét további napjain is folytatódik a kánikula, több helyen 33-37 fok közötti csúcsértékek várhatók, ezért több vármegyére hőségriasztást adtak ki . A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a legmelegebb órákban érdemes árnyékba húzódni, sok folyadékot fogyasztani és kerülni a megterhelő fizikai munkát. A forróság mellett azonban nem lesz teljesen eseménytelen az időjárás. Helyenként záporok és zivatarok is kialakulhatnak, elsősorban a délutáni és esti órákban. A meteorológusok ugyanakkor úgy látják, hogy a legtöbb helyen továbbra is szinte tökéletes strandidő várható. (MTI) időjárás
Eredeti cikk megtekintése →