← Vissza

news.bsdnet.hu

Meglepő új stratégiát hirdetett a Hungarikum Alkusz, amely a kormányváltás után is kapaszkodik az állami ügyfelekbe

HVG 2026-06-22 15:24
Meglepő vállalást tett a Mészáros Lőrinc és Keszthelyi Erik tulajdonában álló piacvezető Hungarikum Alkusz : arról tájékoztatja az ügyfeleit és a biztosító társaságokat, hogy ezentúl maximum a biztosítási díj öt százalékát kéri el az állami és a fővárosi önkormányzati ügyfélkörtől – derül ki a HVG birtokába került dokumentumból. Ez az ügyfélkör a költségvetési szervezeteket, az állami vállalatokat és a Fővárosi Önkormányzat vállalatait takarja. És ők azok, amelyeknél a Hungarikum Alkusz az elmúlt 13 évben – de főképpen 2018 óta, amikor is Mészáros betársult Keszthelyi mellé – abszolút elsőbbségre tett szert, erőteljes politikai hátszéllel lehagyva az összes versenytársat. A változás óriási: a Hungarikum korábban, egészen 2026 elejéig a biztosítási díjnak akár a 30-40 százalékára rúgó díjazással dolgozott, ami a piacon szokásosnak a duplája. Jóllehet az állami ügyfélkör jellemzően olcsóbban jutott biztosításhoz a Hungarikum közreműködésével, mint előtte, de ez csak úgy jöhetett össze, hogy vagy a biztosítók mondtak le kényszerűen a hasznuk egy részéről a Hungarikum javára, vagy a termék paraméterein változtattak az ügyfél kárára. Az ügyfél mindezzel nem volt tisztában, mert egyben, a biztosítónak fizette a díjat és nem tudta, mennyi jár abból az alkusznak. A Hungarikum nagyot ment az elmúlt években, öt év alatt az árbevétele és a profitja egyaránt mintegy a négyszeresére nőtt, a 2024-es 28,5 milliárdos árbevétel majdnem fele, 15 milliárd volt a profit. Amiből 8,6 milliárdot a két tulajdonos fele-fele alapon ki is vett osztalékként. Hogy 2025-ben is folytatódott-e a sikerszéria, azt csak feltételezni lehet, miután a mérleget még nem tették közzé, noha május végéig kellett volna.
Eredeti cikk megtekintése →