← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter: „A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk” – fontos javaslatot tesz a kormány

ATV 2026-06-22 15:26
A miniszterelnök szerint arról is gondoskodni kell, hogy az előzőhöz hasonló rendszer ne épülhessen ki újra. Magyar Péter hétfőn a „politikai és gazdasági maffiarendszer” felszámolásáról is beszélt a napirend előtti felszólalásában . Ennek kapcsán bejelentette a „tisztítótűz” programot, ami egy átfogó akció lesz és a miniszterelnök szerint lezár egy korszakot. Emellett arról is beszámolt, hogy a kormány javaslatot tesz az országgyűlési képviselői mandátum 12 évben történő maximalizálásában , mondván arról is „gondoskodni kell” , hogy a jövőben ne épülhessen ki „ugyanilyen rendszer”. Magyar Péter úgy vélekedett: 12 év elegendő idő ahhoz, hogy valaki szolgáljon, megvalósítsa a programját, bizonyítsa a rátermettségét és nyomot hagyjon maga után: „A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” – fogalmazott, hozzátéve, hogy aki ezt elfelejti, előbb-utóbb a hazáját a „saját tulajdonaként” kezdi el kezelni, az embereket pedig alattvalóként. Kiemelte, a cél, hogy „a hazánkat ért rombolás következményei ne mérgezhessék tovább Magyarországot” . Hozzátette: pontosan erre kaptak felhatalmazást sok millió magyar embertől.
Eredeti cikk megtekintése →