Tömeges baleseteknél bevethető speciális gépjárművet adott át a Magyar Vöröskereszt a mentőszolgálatnak
Index
2026-06-22 15:56
Hétfőn a Magyar Vöröskereszt budapesti székházában rendezték meg azt az eseményt, melynek keretében az Országos Mentőszolgálat részére átadtak egy tömeges baleseteknél is bevethető speciális gépjárművet – közölte az MTI.
Az átadott gépjármű bevethető speciális, tömeges sérülésekkel járó baleseteknél, katasztrófáknál, kifejezetten rendkívüli helyzetekre tervezték, akár nehéz terepviszonyok között is képes a megfelelő helyre vinni a szükséges eszközöket, mentősöket – ismertette Constantinovits Miklós, az OMSZ megbízott főigazgatója. Úgy fogalmazott, a két szervezet több mint száz éve szolgálja az emberi élet és az egészség védelmének ügyét.
Kardos István, a Magyar Vöröskereszt főigazgatója felidézte, a két fél együttműködése régóta tart, munkakapcsolatuk a koronavírus-járvány ideje alatt és az orosz-ukrán háború elől érkező menekültek ellátásában is szoros volt. Hozzátette, bízik abban, hogy az együttműködés egyre szélesebb területeken jelenik majd meg.