← Vissza

news.bsdnet.hu

Ideje beletörődni abba, hogy Budapest szabad, sokszínű és toleráns város

Mandiner 2026-06-22 16:02
„Amikor először kitettük a szivárványos zászlót a budapesti Városházára, akkor eleinte jött Novák Előd, hozta a kis létráját, komoly tornamutatvánnyal leszedte. Mi meg visszatettük. Aztán következő évben megint kitettük a zászlót, és Novák Előd előbb-utóbb elmaradt a kis létrájával. Talán beletörődött, hogy miként minden európai nagyvárosban, a budapesti Városházán is helye van a szivárványos zászlónak a Pride idején. Most az Erzsébet hídról szedték le a zászlókat, erre is rájelentkezett Novák Előd. Ezeket a zászlókat is visszatesszük a Pride idejére, ha leszedik, visszatesszük újra, aztán majd beletörődnek ebbe is. Miként ideje beletörődni abba, hogy Budapest szabad, sokszínű és toleráns város, és az lesz mindig is!”
Eredeti cikk megtekintése →