Molnár Gusztáv fia megszólalt az apja bírósági ítélete kapcsán
NLC
2026-06-22 15:47
Öt év várakozás után pont került Molnár Gusztáv és volt élettársa, Dancses Ildikó ügyének végére: a bíróság kiskorú veszélyeztetése miatt egy év börtönbüntetésre ítélte a színészt, amelynek végrehajtását két évre felfüggesztették. Az ítélet hatalmas megkönnyebbülést jelentett Ildikó és közös fiuk, a ma 13 éves Beni számára.
Ötéves szikla esett le a szívünkről!
– fogalmazott a Blikknek Ildikó, aki hangsúlyozta: soha nem az volt a céljuk, hogy a színész börtönbe kerüljön. Elmondása szerint éveken át próbált segítséget kérni a láthatások során tapasztalt problémák, valamint Molnár Gusztáv ittas, kiszámíthatatlan viselkedése miatt, ám úgy érezte, nem vették komolyan a jelzéseit.
Az ügy gyökerei 2021 augusztusára nyúlnak vissza. A vád szerint a színész erősen ittas állapotban veszélyeztette gyermekét, majd olyan események történtek, amelyek végül rendőrségi feljelentéshez vezettek. Ildikó szerint ezt követően hosszú és kimerítő jogi küzdelem kezdődött, amelyben számos akadállyal kellett szembenézniük. A volt élettárs különösen fájdalmasnak nevezte azt az időszakot, amikor a közösségi médiában őt és gyermekét is támadások érték. „A legfontosabb, hogy most végre kimondta a bíróság, hogy se a fiam, se én nem hazudtunk soha” – mondta. Hozzátette: szerinte sokan tévesen úgy értelmezték az ügyet, mintha csupán egyetlen pofonról lett volna szó, miközben a bíróság kiskorú veszélyeztetésének súlyos esetében hozott ítéletet.
A döntés Beni számára is fontos visszaigazolást jelentett. Miután értesült az ítéletről, azonnal üzenetet küldött édesanyjának:
Igazam volt! Kimondták!
A fiú az elmúlt években pszichológusi segítséget kapott a történtek feldolgozásához. Ildikó szerint az öt év során a legnehezebb feladat az volt, hogy minden csalódás után újra reményt adjon gyermekének. Úgy véli, a hosszúra nyúlt eljárás sem szolgálta a kiskorú sértett érdekeit, hiszen az ilyen ügyekben a gyors lezárás kiemelten fontos lenne.
Bár az ítélet megszületett, a család szerint még nem ért véget minden jogi vita. További eljárások is folyamatban vannak, így teljes megnyugvásról egyelőre nem beszélhetnek. Ennek ellenére Ildikó mérföldkőnek nevezte a mostani döntést, és hangsúlyozta: soha nem kívánta megakadályozni fia és édesapja kapcsolatát.
„Sosem fogom akadályozni, hogy Beni és az apukája jóban legyenek, vagy találkozzanak. De csak akkor lehetnek együtt, ha a fiam biztonságban van mellette” – fogalmazott. A család reményei szerint az ítélet lezárhat egy rendkívül nehéz időszakot, és lehetőséget teremthet arra, hogy a jövőben a gyermek érdekei kerüljenek a középpontba.The post Molnár Gusztáv fia megszólalt az apja bírósági ítélete kapcsán first appeared on nlc.