Magyar Péter: Ha Sulyok Tamás nem írja alá a saját elmozdítást, akkor szembemegy a jogszabályokkal, és leváltható lesz
Magyar Nemzet
2026-06-22 16:11
Két jogszabálycsomagot nyújtunk be: az Alaptörvény 17. módosítása, a másik pedig a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal megalapítása, ezzel indul a tisztítótűz művelet – jelentette ki Magyar Péter. A kormányfő a napirend előtti felszólalása után tart sajtótájékoztatót.
Közölte, társadalmi egyeztetésre bocsájtották az Alaptörvény-módosítást, öt napig lehet azt véleményezni a kormány honlapján.
Felidézte azt is, a parlamentben beszélt az olasz maffia és a magyar gazdasági-politikai maffia közötti párhuzamairól. A sajtótájékoztatón is hosszasan bizonygatta a hasonlóságokat, hogy alátámassza a jogszabálycsomagja szükségességét. Leszögezte: ha Sulyok Tamás nem írja alá saját felmentését, akkor az Alaptörvény szerint szembemegy a magyar jogszabályokkal és okkal megindítható ellene jogfosztási eljárás.
Hangsúlyozta, az alkotmányozási folyamat lezárultáig, de maximum öt évre az Országgyűlés Sulyok Tamás helyére új köztársasági elnököt választ. Kitért arra is, hogy az Alaptörvény módosítása után lehetővé teszik, hogy az Alkotmánybíróság elnökét maguk az alkotmánybírák válasszák a saját tagjaik közül, és visszavezetik az alkotmánybírókra vonatkozó 70 éves felső korhatárt. Így veszíti el Polt Péter a mandátumát, és azzal együtt a mentelmi jogát is.