← Vissza

news.bsdnet.hu

Kiakadtak a független benzinkutasok, nem ezt várták a Tisza-kormánytól

Economx 2026-06-22 16:06
A Független Benzinkutak Szövetsége szerint a védett üzemanyagárak március óta közel 7,5-8 milliárd forint veszteséget okoztak a benzinkutakat üzemeltető kkv-knek. Állításuk szerint a Fidesz-kormány erre támogatási programot hozott létre, amelyet most a Tisza-kormány nem akar végrehajtani. Ezért az FBSZ tiltakozásul egy egynapos figyelmeztető bezárásra buzdítja a károsult benzinkutakat június 26-ára. Hozzátették, hogy mindemellett a Tisza legújabb törvényjavaslata szerintük „minden kontroll nélkül, azonnal újra bevezethetővé kívánja tenni ezt a mérhetetlenül káros rendszert, nem törődve az alapvető jogbiztonsággal sem, egy ember szubjektív döntésére akarják bízni több ezer magyar család megélhetését.″ az FBSZ kiemeli : nem erre adtak felhatalmazást. „Ez nem demokrácia, ez nem Európa, ez nem jogállam, ez Fidesz 2.0!″ – tették hozzá. Miután a múlt héten több benzinkúton is a védett ár alá esett az üzemanyag piaci ára, ezért Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter kivételességi javaslattal élve már holnaptól kivezethetik azt. Az új javaslat szerint ugyanakkor a gazdasági és energetikai miniszter rendeletben meghatározhatja a felszabadított, de a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség tulajdonában maradt készletek újraelosztását, valamint a visszapótlás során alkalmazható legmagasabb árat. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →