← Vissza

news.bsdnet.hu

Vitézy Dávid: „Lehet vagy 45 fok a szentendrei héven”

NLC 2026-06-22 16:05
Vitézy Dávid sosem volt rest tömegközlekedni, mégha az élethelyzete nem is feltétlenül kényszerítené erre. Most is az emberek között jár és ő is megtapasztalja azokat a nehézségeket, amelyekkel sokan küzdenek: például az elviselhetetlen hőséget egy-egy járművön. A hétvégén a szentendrei hévre szállt fel, és bizony eléggé elkeseredett, amiről egy poszt is született.  Lehet vagy 45 fok a szentendrei héven, tudjátok ott a kocsi végében, az utolsó ajtó mögött, ahol teljesen beáll a levegő. Mindenkiről ömlik a víz. Egész hétvégén azon a törvényen dolgoztunk a kollégákkal, amik ahhoz kellenek, hogy még idén nyáron haza tudjuk hozni a 700 milliárd forintot új légkondicionált alacsonypadlós hévekre és szintén korszerű, légkondis InterCity motorvonatokra. Ezzel együtt is, sajnos sok év, mire egy új flottát leszállítanak – kezdte bejegyzését a közlekedési és beruházási miniszter, majd így folytatta: „Ezért fájó annyira, hogy hosszú évek óta nem történt semmi. Lázár János 2022 végén leállította az akkor indított InterCity beszerzéseket, visszamondta a már finanszírozással rendelkező új Siemens-mozdonyokat. Az új hévek beszerzését először orosz nyomásra visszavonták, majd miután kitört a háború és az oroszoktól már nem lehetett rendelni, a beszerzést három évre jegelték – hogy aztán a kampányban kiírjon Lázár egy olyan amatőr hév-tendert, amiről az első perctől mindenki tudta és meg is mondta, hogy csak kampánykamu és eredménytelen lesz. Így is történt. Eközben hagytak végleg elveszni 2 milliárd euró uniós forrást – amennyiből kijött volna egy óriási új hév és InterCity-flotta is. Már járnának. És akkor van bátorsága a bukott miniszterelnöknek azt mondani e héten Brüsszelben, hogy azt várja az utódjától, hogy szerezzük vissza ezt is – amiért ő nem tett semmit, hagyta veszni, pusztán azért, hogy véletlenül se kelljen antikorrupciós szabályokat hozni, amiket az EU kért. Ehhez képest tényleg csak hab már a tortán, hogy a régi, de azért jobb állapotú, klímás IC-kocsik jelentős része is áll, ahogy a Dunakeszi járműjavítóban ma bemutattam. Ott is az oroszokkal való üzletelés fontosabb volt, mint a magyar utasok szempontjai. És persze jött is a válasz Lázár embereitől, a fideszes propaganda megmaradt beszélő fejeitől – persze az első szótól az utolsóig hazudozás, személyeskedés és vádaskodás. A magyar vasút, az utasok és vasutasok ellen elkövetett bűnöket azonban ennyivel nem lehet elintézni. Akármennyire is nézik hülyének az embereket, józan ésszel senki nem hiszi, hogy egy hónap alatt lehetne helyrehozni sok évnyi károkozást. Sajnos – teszem hozzá én is a forró héven ülve. De egy percig sem tétlenkedünk” – zárta posztját Vitézy Dávid.The post Vitézy Dávid: „Lehet vagy 45 fok a szentendrei héven” first appeared on nlc.
Eredeti cikk megtekintése →