Olyan kevés víz van a Velencei-tóban, hogy át lehet sétálni rajta
HVG
2026-06-22 16:22
Különleges kísérletet hajtott végre Kürti Gábor, a Magyar Kerékpárosklub elnöke: átsétált a Velencei-tavon. Közösségi oldalán azt írta, feltérképezte a mélységeket a teljes útvonalon, majd a kajakja mellett haladt, kötéllel, neoprén cipőben a sérülések ellen, és vitt mentőmellényt is, ha bajba kerülne.
Jelezte: senkinek sem ajánlja, hogy csak úgy gyalogoljon a tóban, mivel lehetnek mélyebb pontjai is. Emellett az iszapban járás és a 35 fokos hőség kimerítő.
Útközben csibor is megcsípte, ezért igyekezett nem túl lassan haladni, nehogy még egyszer hasonló történjen vele.
Két napja számoltunk be arról, hogy mindössze 53 centit mutatott a vízmérce Agárdnál, ami megegyezik a 2022-es eddig történelmi rekordnak számító alacsony vízállással.
Azóta már megjárta a vízszint a 52 centit is, vagyis megdőlt a negatív csúcs.
https://www.facebook.com/kurtigabordezso/posts/pfbid0YNFGigDTDoKg172xLpLASPj83o5maMaNjhYvrX9CZBHEimvrtkobrFEzvcmMZKUCl
Kürtö végül sikeresen átsétált a túlpartra, a csaknem két kilométert 46 perc alatt tette meg.
Nyitóképünkön, ahogy Kürti Gábor Dezső átgyalogolja a Velencei tavat. Fotó: Facebook / Kürti Gábor Dezső.