← Vissza

news.bsdnet.hu

44 nagykövetség és kulturális intézet állt ki a magyarországi Pride mellett

Telex 2026-06-22 16:20
Idén is közös nyilatkozatban állt ki több tucat ország nagykövetsége a magyarországi Pride és a magyar LMBTQ-közösség mellett. A közleményben azt írták: „Kiállunk a méltóság, az egyenlőség és a megkülönböztetésmentesség mellett, valamint a véleménynyilvánítás és a békés gyülekezés szabadságáért, összhangban a nemzetközi emberi jogi jogszabályokkal és az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának alapelveivel.” Sok év után ez lesz az első budapesti Pride, amelyet már nem az LMBTQ-közösséggel ellenséges Fidesz-kormányzat alatt rendeznek, erre pedig a közleményükben a nagykövetségek is reagáltak. „Üdvözöljük az új kormány azon kijelentését, hogy Magyarország minden magyar otthona lesz, és hogy mindenki azt érezheti: helye van a magyar nemzetben. Készen állunk támogatni minden olyan törekvést, amely biztosítja mindenki jogát – beleértve az LMBTQI+ emberekét is – ahhoz, hogy megkülönböztetéstől, erőszaktól és előítéletektől mentesen élhessen” – fogalmaztak, és szerintük „a Budapest Pride továbbra is olyan alapvető értékekről szól, mint a véleménynyilvánítás, valamint a békés szerveződés és gyülekezés szabadsága, amit a tavalyi rekordrészvétel is bizonyított.” A nyilatkozatot többek közt Ausztrália, Ausztria, Belgium, Kanada, a Dél-afrikai Köztársaság, Írország, Izrael, Koszovó, Mexikó, Montenegró és Lengyelország nagykövetsége írta alá, míg a kulturális intézetek között van a British Council, a Cseh Centrum Budapest és a Goethe Intézet Budapest. Összesen 44 ország és intézmény szerepel a dokumentumban aláíróként.
Eredeti cikk megtekintése →