← Vissza

news.bsdnet.hu

A Fidesz reagált a Tisztítótűz műveletre, úgy látják, Magyar Péternek „elment az esze”

Index 2026-06-22 16:22
A Fidesz felszólítja a kormányfőt, illetve a mögötte álló parlamenti többséget, hogy a Rákosi-korszakot idéző fenyegetőzést és a félelemkeltést hagyják abba, és térjenek vissza a Magyarországhoz méltó, higgadt, nyugodt polgári kormányzás gyakorlatához – írta a Havasi Bertalan, az ellenzéki párt kommunikációs igazgatója hétfőn. Havasi Bertalan az MTI-hez eljuttatott közleményben úgy fogalmazott: a mai napon az egész ország végérvényesen megtudhatta és megláthatta, hogy „a miniszterelnöknek elment az esze". Ennek jelei már eddig is sokakat aggasztottak, de ma bizonyossá vált, hogy a kormány élén egy önmagán uralkodni képtelen, erőszakos, és Magyarország polgárait nyakló nélkül fenyegető miniszterelnök áll. Magyar Péter a parlamenti felszólalásában bejelentette , hogy elindul a Tisztítótűz művelet, amely politikai, gazdasági és jogi akció, célja Magyarország megszabadítása „az átható korrupciótól és a maffia szorításától”. Ennek keretében a tervezett Alaptörvény-módosítás nyomán megszűnne Sulyok Tamás köztársasági elnöki megbízatása, miközben új alkotmányozási folyamat indulna. A változtatások az Alkotmánybíróság működését is érintenék , többek között a bírák korhatárának visszaállításával.
Eredeti cikk megtekintése →