← Vissza

news.bsdnet.hu

#vitézyahibás: máris vissza kellett küldeni az osztrák vonatokat Bécsbe

Demokrata 2026-06-22 16:27
Még május 19-én jelentette be Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter, hogy a MÁV osztrák vasúti kocsikat kölcsönöz Ausztriától. A múlt héten megjelent a közösségi médiában egy videó, amely az Osztrák Szövetségi Vasutak (ÖBB) által bérbe adott járműveket mutatja. Az ÖBB-vel való partnerség lehet pozitív, ugyanakkor nem mindegy, milyen a minősége – hívja fel a figyelmet a Világgazdaság . Az is feltűnő, hogy a MÁV arról nem ejtett szót, milyen állapotban érkeztek meg az osztrák vasúti kocsik, legalábbis egy részük Magyarországra. A fenti videó viszont éppen ezt örökítette meg. Az látszik, hogy a hatból két kocsi biztosan megrongált állapotban van és graffitik terítik be a külsejét. Nem világos, hogyan küldhették így ide őket Ausztriából, miközben ezért a MÁV fizet, hiszen bérbe vette a kocsikat, és az is kérdés, hogy a rendbetétel költségét kinek kell állnia. Pedig az biztos, hogy az ÖBB kifejezetten háklis a graffitikre. Néhány éve még arról posztolt a Facebookon, hogy a bár a színek szuperek, de „a graffiti rongálásnak minősül, és ezt egyáltalán nem szeretjük” – fogalmaztak. Ehhez képest a Magyarországra küldött vasúti kocsik egy része mégis így érkezette meg. Az ÖBB egészen pontosan azt írta a Világgazdaságnak, hogy a járműveket a múlt hét végén Bécsben megtisztították, és mostanra már újra Budapesten vannak. Ezzel tehát megerősítették, hogy az osztrák vasúti kocsikból többet vissza kellett küldeni az ÖBB-nek, hogy azokat rendbe rakják, mivel nem voltak megfelelő állapotban ahhoz, hogy utasokat szállítsanak Magyarországon. Erről azonban a MÁV valamiért nem számolt be. A részletekről IDE KATTINTVA a Világgazdaság honlapján olvashatnak.
Eredeti cikk megtekintése →