Hiába közölt helyreigazítást a 444, Kovács Gergely keményen visszaszólt
Index
2026-06-22 16:41
„Lett saját rovatom a 444-en! Persze sokra megyek vele, amikor már a fél ország elhitte a momentumos Balla Judit meg a NER-es bizniszekből meggazdagodott Visi Piroska által összehordott és a 444-en kritikátlanul leközölt hazugságokat” – írta Kovács Gergely Facebook-bejegyzésében azt követően, hogy a lap elveszített egy sajtópert , és helyreigazítást kellett közölniük az oldalukon.
A hegyvidéki polgármester a posztjában felidézte az Ebek Ura címen megjelent dokumentumfilmet, amelyben a Magyar Kétfarkú Kutya Párttól távoztak a párttagok, valamint a 444 cikke nyomán készül. Kovács Gergely ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott ismét, hogy az egy remek lejáratóvideót lett, egy héttel a választás előtt.
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt megosztotta Kovács Gergely bejegyzését.
Diplomatikusan annyit mondhatnánk, hogy jobb később, mint soha. De mivel ezeknek a hazugságoknak jó eséllyel a választási eredményünkben is komoly szerepe volt, arra kérünk mindenkit, hogy ha teheti, szálljon be a tartozás visszafizetésébe – 166 millió forintot már törlesztettünk az adományaitoknak köszönhetően, a nagyja azonban még hátra van
– írták posztjukban.
2025 augusztusában a 444 egy terjedelmes cikkben foglalkozott a XII. kerületi vezetésben megtalálható politikai ellentétekkel. Később Kovács Gergely úgy fogalmazott, hogy az anyag 90 százaléka tárgyi tévedés vagy valótlan állítás, és egy lejárató turné zajlik ellene. Később a portál elnézést kért a polgármestertől, aki elismerte, rosszul reagált a cikkre, ám azt fenntartotta, hogy helyreigazítást fog kérni. Ennek pedig részben hétfőn délelőtt tett eleget a lap.
(Borítókép: Kovács Gergely 2025. április 12-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index)