← Vissza

news.bsdnet.hu

Erős Antónia nem szándékozik lakást venni a gyerekeinek: „Majd vesznek maguknak”

Index 2026-06-22 16:37
Erős Antónia az Én és a pénz  podcast vendégeként beszélt egyebek mellett a pénzhez való viszonyáról, a családi gondolkodásukról és arról is, hogyan képzeli el gyermekei jövőjének támogatását. Egy ponton arról is kérdezték, hogy kötelességének érzi-e, hogy megteremtse gyermekei anyagi biztonságát, például akár egy lakás megvásárlásával. A műsorvezető határozottan jelezte, hogy nem gondolja így. Elmondása szerint, ha a férjével ingatlant vásárolnak, azt nem elsősorban a gyerekeknek szánják, hanem befektetésként tekintenek rá. És akkor mondja, hogy »jó, de majd a gyerekeké lesz, nem?« Erre én, hogy nem, majd vesznek maguknak. És akkor röhög, hogy »te ilyen gonosz anya vagy? Te tényleg nem akarsz a gyerekeidnek lakást? Majd vesznek maguknak? Hogy vennének maguknak?!« – szokta ilyenkor faggatni a férje. – Mondom, mit tudom én! Hát valahogy nyilván mi is elindultunk...” Erős Antónia ehhez kapcsolódóan felidézte, hogy saját első otthonukat sem készen kapták: férjével annak idején a nagymamája örökségéből és hitelből vásárolták meg az első, mindössze ötven négyzetméteres lakásukat. Azt is hangsúlyozta, hogy egyáltalán nem tartja magát jómódúnak, sőt, gyakran szorong a pénz miatt. Férjével rendszeresen felmerül köztük a kérdés: meddig tudnának megélni a megtakarításaikból, ha egyik napról a másikra megszűnne a munkájuk. Erős Antónia szerint a jelenlegi életszínvonaluk mellett ez az időszak talán öt évnél is rövidebb lenne. (via Story )
Eredeti cikk megtekintése →