← Vissza

news.bsdnet.hu

„Nagyon szeretünk, de ne f*szulj be” – Kovács Patrícia az Eszenyi-ügy tanulságairól beszélt

Index 2026-06-22 16:33
Kovács Patrícia az RTL Reggeli című műsorban fejtette ki véleményét az Eszenyi-ügyről. A színésznő szerint nem a múlt felemlegetésével kell kezelni a színházi botrányokat, hanem a jövőben kéne meghúzni a határokat és szabályokat alkotni erre vonatkozóan. Most már lehet azt mondani egy tehetséges embernek egy próbafolyamatban, hogy: »Állj, állj, állj, átléptél egy határt, amit nem lehet, és ezt nem csak én mondom, hanem itt mögöttem mindenki ezt gondolja. Nagyon szeretünk, de ne f*szulj be« – fejtette ki a színésznő, majd hozzátette, hogy a szenvedélyesség nem probléma, még motiváló is lehet. „A probléma akkor szokott lenni, ha ez a viszony a folyosókon is ott van és egy toxikus légkör lesz” – hangsúlyozta. Most már szerintem fel lehet hívnunk egymás figyelmét segítve és támogatva, hogy mire mondjuk etikailag, hogy eddig és nem tovább. Engem már nem érdekel, hogy kiket kell meghurcolni és újra neveket előszedni, ezekkel címlapra kerülni – tette hozzá Kovács. Ahogy arról beszámoltunk, a Vígszínház korábbi igazgatója nyílt levélben kért bocsánatot minden érintettől, akivel nem úgy bánt a próbák során és a színház falai mögött, ahogyan kellett volna. A botrány újbóli előtérbe kerülése miatt több színész is előállt, többek között Hujber Ferenc is, aki kijelentette, nem bocsát meg a néhai színházigazgatónak. De Gregor Bernadett is megszólalt, utoljára az SZFE-ügyben tett ki bejegyzést. Azóta Alföldi Róbertről is hasonló vádak kerültek elő, több színész is megszólalt arról, hogy a rendező Eszenyihez hasonlóan bántalmazással próbálta meg motiválni őket.  Verebes István szerint azonban addig, amíg nem áll fel egy etikai bizottság a színházi szakmán belül, „addig ez az egész csak egy nyilvános csámcsogás”. (Borítókép: Kovács Patrícia 2023. március 24-én. Fotó: Kaszás Tamás / Index)
Eredeti cikk megtekintése →