← Vissza

news.bsdnet.hu

Karácsony Gergely odaszúrt Novák Elődnek az Erzsébet hídról eltűnt szivárványos zászlók miatt

Index 2026-06-22 16:55
Ahogy arról beszámoltunk, vasárnap délutánra eltűntek a Progresszív Pride-zászlók az Erzsébet hídról , több videó is azt bizonyítja, hogy egy ismeretlen férfi egyenként a Dunába dobta azokat. Az esettel kapcsolatban Karácsony Gergely felidézte, hogy amikor először kitették a budapesti Városházára a szivárványos zászlót, „akkor eleinte jött Novák Előd, hozta a kis létráját, komoly tornamutatvánnyal leszedte”. A városvezetést ez nem tántorította el, visszahelyezték a zászlót, és a következő évben is így tettek. Ekkor Karácsony Gergely állítása szerint a Mi Hazánk frakcióvezetője „elmaradt a kis létrájával”, úgy gondolja, beletörődhetett abba, hogy „a budapesti Városházán is helye van a szivárványos zászlónak a Pride idején”. Most az Erzsébet hídról szedték le a zászlókat, erre is rájelentkezett Novák Előd. Ezeket a zászlókat is visszatesszük a Pride idejére, ha leszedik, visszatesszük újra, aztán majd beletörődnek ebbe is – jelentette ki Budapest főpolgármestere, hozzátéve, hogy ideje beletörődni abba, hogy „Budapest szabad, sokszínű és toleráns város, és az lesz mindig is”. A szivárványos zászlók eltűnésére reagált Novák Előd, hétfőn bejelentette, hogy átvállalja a „szivárványos rongyok eltávolításáért” járó bírságot . A politikus véleménye szerint Karácsony Gergely főpolgármesternek inkább a kátyúzásra kellett volna költenie a budapestiek pénzét, majd megerősítette, hogy ha a zászlókat eltávolító férfinak bírságot kell fizetnie, átvállalja a büntetését. (Borítókép: Karácsony Gergely 2025. augusztus 1-jén. Fotó: Tövissi Bence / Index)
Eredeti cikk megtekintése →