← Vissza

news.bsdnet.hu

A félmeztelenül mászkáló turistáktól több francia város is besokallt, tízezres büntetés durranhat

WMN 2026-06-22 17:06
– A dél-franciaországi Narbonne idén nyáron vezette be azt a szabályt, amely szerint szeptember végéig tilos póló nélkül sétálni a belvárosban. A szabály megszegői akár 150 eurós, vagyis körülbelül 60 ezer forintos bírságot is kaphatnak. A helyi hatóságok szerint az intézkedés nem a turisták ellen irányul, hanem a közterek használatának rendjét akarják fenntartani. „A strandon természetesen mindenki úgy öltözik, ahogy szeretne, de a belvárosban úgy gondoljuk, hogy egy minimális öltözködési szabály elvárható” – mondta Bertrand Malquie, Narbonne polgármestere. A szabály betartását a rendőrség ellenőrzi, és már osztották is ki bírságot emiatt. Narbonne mellett több más tengerparti település is hasonló útra lépett. A normandiai Deauville korábban alacsonyabb bírságot alkalmazott, de idén ott is 150 euróra emelték a bírság összegét. Az atlanti parton fekvő Arcachon és Les Sables-d'Olonne is hasonló szabályokat vezetett be. Utóbbi város vezetése már tavaly nyáron arra kérte a látogatókat, hogy tanúsítsanak „egy kis illemet” a belvárosban. Yannick Moreau polgármester szerint a póló nélküli sétálás olyan viselkedés, amely „nyárról nyárra egyre inkább terjed”, ezért egyértelmű határokat akarnak szabni. Egy napig bírták a Pride-zászlók az Erzsébet hídon WMN Szűrő – 2026. június 22. – NA Európa nagy részét épp súlyos hőhullám sújtja, Magyarországon is  másodfokú hőségriasztást adtak ki  június 20. szombattól június 23. keddig, ez idő alatt országszerte 32–37 Celsius-fokos hőségre számíthatunk. Ebben az időszakban szinte lehetetlen úgy kimenni az utcára, hogy ne botoljunk bele legalább egy félmeztelen férfiba, miközben nőknél sokszor már a rövid ruha is szemérmetlennek számít – a kánikula kettős mércéjéről ebben a cikkében írt Mózes Zsófi. WMN Szűrő – 2026. június 22. – NA Nagy Andi A kiemelt kép illusztráció, Forrás: Pexels/ Jovydas Dobilas
Eredeti cikk megtekintése →