← Vissza

news.bsdnet.hu

Nyomoz a rendőrség a fideszes győri önkormányzati médiacég szerződései ügyében

Népszava 2026-06-22 17:17
Nyomozást rendelt el a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Győr+Média Zrt. „furcsa szerződései” ügyében – tudatta Győr polgármestere hétfőn a Facebook-oldalán . Pintér Bence közlése szerint különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt indult büntetőeljárás, a polgármestert az ügyben a mai napon ismét kihallgatta a rendőrség. A városvezető felidézte: korábban ismeretlen tettes ellen tett feljelentést, ugyanis a hozzájuk eljutott információk és a cég megkezdett átvilágítása során felmerült annak a gyanúja, hogy a győriek pénzét az önkormányzati Győr+Média Zrt. egyes személyek fiktív foglalkoztatására költhette. Pintér Bence már korábban beszámolt arról, hogy a Győr+Média papíron önkormányzati médiacég volt, valójában azonban fideszes propagandát közvetített közpénzmilliókból. „Nagyon tanulságos a Győr+Média története, az önkormányzati hazugsággyár a pénzszórás miatt gyakorlatilag fizetésképtelenné vált, és minden médiacsatornáját megszünteti” – emlékeztetett bejegyzésében a polgármester. Kitért a már említett átvilágításra, amely során „nagyon furcsa” dolgokat találtak. „Már az meglepő volt, hogy a korábban általunk és sokak által 30-40 fősre becsült médiacég 2025-ben valójában 93 főt foglalkoztatott. Ennyien egészen biztosan nem kellettek a hatékony működéshez. Amikor átnéztük a szerződéseket, fideszes önkormányzati képviselők rokonaira, barátaira találtunk. Régóta mondjuk, hogy ez egy családi biznisz” – tette hozzá.
Eredeti cikk megtekintése →