Kapitány István: ha nem lett volna korrupció, 8–10 százalékkal erősebb lehetne a GDP
Magyar Hang
2026-06-22 17:43
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben!
Akár 8-10 százalékkal is erősebb lehetne a magyar GDP, ha nem a korrupció, hanem a magyar érdek, a verseny és a teljesítmény lett volna az első az elmúlt években – írta a Facebookon Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. Többek között ezzel is indokolja a Magyar Péter által a parlamentben beharangozott Tisztító Tűz Művelet szükségességét.
– Vége annak a korszaknak Magyarországon, amikor túl sokan hitték, hogy a közpénz magánvagyon és nincs felelősség – írta. – Amit az országunkkal tettek, arra nincs bocsánat. A magyar emberek április 12-én történelmi felhatalmazást adtak arra, hogy Magyarország ne legyen többé a következmények nélküli ország. Arra adtak felhatalmazást, hogy aki meglopta a hazánkat, annak jogállami keretek között, a hatóságok előtt kelljen felelnie – fogalmazott Kapitány.
Hétfőn Bujdosó Andrea Tisza-frakcióvezető is elmondta a parlamentben: „Én is ezért vagyok itt. Azért, hogy megtisztítsuk a magyar politikát és gazdaságot a korrupciótól.” Kapitány István is ezért érkezett a politikába: „azért, hogy Magyarországon mindenkinek újra világos legyen: a közpénz a magyar embereké, a hatalom szolgálat, a felelősséget pedig senki nem kerülheti el. Ez a valódi rendszerváltás lényege. És mi erre kaptuk a felhatalmazást – zárta bejegyzését a tárcavezető.