Bivakolt Mogács Dániel: „Nem sok esély volt rá, de túléltem...” – fotó
Blikk
2026-06-22 17:45
„Bivak-ébredés a Pilisben. Nem sok esély volt rá, de túléltem…” – írta Mogács Dániel az Instagramon a fotója alá, amelyen meglehetősen gyűrött arccal látható egy függőágyban. A bivakolás során az ember sátor vagy más menedék nélkül, gyakorlatilag a szabad ég alatt alszik a természetben; ezt próbálta ki most a humorista.
Apats Gábor
Újságíró
Ezeket látta már?
– A barátaimmal már régóta tervezgettük. A világ egyre inkább tol el minket a természettől, de én próbálok közel maradni hozzá. Korábban elég sokat vadkempingeztem , úgyhogy soha nem állt tőlem távol ez a műfaj. Fiatalon az is megesett, hogy részegen elaludtam a szabadban, csak akkor még nem tudtam, hogy ezt bivakolásnak hívják. Most kipróbáltuk, hogy milyen az, amikor tényleg ezért megyünk – magyarázta Mogács Dániel , aki ezúttal rendesen felkészült az éjszakára.
– Vittem egy polifoamot is, ha esetleg nem lett volna olyan fa a tábor környékén, amelyhez ki tudom kötni a függőágyamat. Aludtam már függőágyban, de akkor szétfagytam alulról, úgyhogy mostanra megnéztem, hogyan csinálják a profik. Betettem a függőágyba egy felfújható derékaljat pluszban, úgy már nem jött alulról a hideg; mert egyébként meglepően lehűlt éjszakára a levegő – mesélte.
Szerencsére reggelre sem esett senkinek baja, ami Mogács szerint főleg az egyik barátjának volt köszönhető .
– Volt egy-két ufó meg kisebb szörnyek, de azokat gyorsan elintézi az ember, ha rutinos a küzdősportban… De komolyra fordítva a szót, nem volt, hál’ Istennek, semmi probléma. Nagyjából tíz méterre feküdtünk egymástól, és elalvás előtt még gondolkodtunk, hogy vajon kit fognak először elkapni közülünk. Aztán az egyik haverom, egy nagy darab ogre megoldotta: olyan hangosan horkolt, hogy azzal szerintem elriasztott minden élőlényt – fogalmazott a színész–humorista .
standup