Élő adásban köszönt el a nézőktől az RTL híradósa, teljesen új szerep vár rá
NLC
2026-06-22 17:40
Élő adásban búcsúzott Major Eszter
A nézők többsége nem is sejtette, hogy babát vár, hiszen a képernyőn alig látszott a pocakja Major Eszternek, aki korábban a közösségi oldalán arról írt, hogy néhány hónappal ezelőtt még nem gondolta volna, hogy 2026 az az év lesz számára, amikor édesanyává válik.
Pàr hónapja mèg nem gondoltam, hogy 2026 lesz az év amikor èdesanya leszek….Most pedig ez eddigi èletem legfontosabb ês legszemèlyesebb posztja
– írta akkor az Instagramon.
Aki ismer, tudja, hogy milyen introvertált vagyok, szóval bevallom: izgultam, sőt mèg most is, amikor megosztom ezt veletek!
-tette hozzá.
A műsorvezető a Fókusznak adott interjújában arról is beszélt, hogy sokáig még a közvetlen környezete sem tudott a várandósságáról. Elmondása szerint a barátai előtt is titokban tartotta a hírt, bár egy idő után egyre nehezebb volt leplezni az állapotát.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon Major Eszter (@eszter.major) által megosztott bejegyzés
Mostanra azonban mindenki tudja: hamarosan megszületik az első gyermeke, ezért a híradós egy időre búcsút intett a képernyőnek, hogy a családjára és az anyaságra koncentrálhasson.
Az nlc már áprilisban beszámolt róla, amikor a Fókusz egyik adásában Major Eszter árulta el, hogy első gyermekét várja. Az RTL híradósa akkor elmondta, hogy a várandósság ötödik hónapjában jár, és még számára is új élmény feldolgozni a közelgő anyaságot.
Most kezdek úgy ismerkedni ezzel a helyzettel, ahogy elmúltak a rosszullétek, tudok már figyelni. El kezdett már nőni a hasam is, most már látszik, érzem, hogy rugdos, hogy mozog, és ez annyira nagyon szép, de nagyon furcsa érzés is még
– mesélte akkor.
A műsorvezető és párja egy kisfiút várnak. Major Eszter arról is beszélt, hogy a munkahelyén sem volt egyszerű titokban tartani a várandósságát. Végül kollégája, Rábai Balázs volt az első, aki ráérzett az örömhírre.
Egy hétvégén együtt vezettük a Híradót Rábai Balázzsal, és egy szűkebb ruhát viseltem. Éreztem, hogy talán feltűnő lehet, de nem gondoltam, hogy pont ő fog rákérdezni. Másnap meg is tette, nagyon finoman. Bevallottam neki, de kértem, maradjon köztünk
– idézte fel a híradós.
A június 21-i esti adásban el is köszönt a nézőktől
A vasárnapi híradó végén ezúttal én a megszokottnál hosszabb időre búcsúzom önöktől, ugyanis, ha minden a tervek szerint alakul, akkor augusztusban születik meg a kisfiam. Úgyhogy addig most jön egy kis pihenés, aztán pedig egy időre más feladatok következnek
– mondta Major Eszter az adásban.
Major Eszter 2020 óta dolgozik az RTL Híradónál riporterként, 2022 novembere óta pedig műsorvezetőként is láthatják a nézők. Riporteri munkája során számos fontos közéleti és társadalmi témával foglalkozott, az egészségügyi riportoktól kezdve a Színház- és Filmművészeti Egyetem körüli eseményeken át a választási tudósításokig. A Nyíregyházi Főiskolán szerzett diplomát, később történelemtanári, kommunikációs és pénzügyi végzettséget is szerzett, mielőtt végleg az újságírás mellett kötelezte el magát.
A híradós magánéletét tudatosan óvja a nyilvánosságtól, annyit azonban lehet tudni róla, hogy szenvedélyesen szereti a természetet és az aktív kikapcsolódást.
Gyerekkora óta rendszeresen túrázik, emellett az extrémebb sportoktól sem riad vissza: a vadvízi evezést és a via ferratát is kipróbálta már. Különösen fontos számára a sajátos nevelési igényű gyermekek támogatása, amely iránt még tanulmányai során köteleződött el. Szabadidejének állandó társa hároméves westie kutyája, Artúr, aki a kirándulásokon is rendszeresen elkíséri.The post Élő adásban köszönt el a nézőktől az RTL híradósa, teljesen új szerep vár rá first appeared on nlc.