← Vissza

news.bsdnet.hu

F. Kovács Sándor: Meg kell védenünk önöktől a vidéki kórházakat

Demokrata 2026-06-22 18:03
F. Kovács Sándor (Fidesz) azt kérdezte valóban szerepel-e a minisztérium tervei között vidéki kórházak vagy kórházi osztályok bezárása. Arra hivatkozott: egy közelmúltbeli szakmai konferencián az Egészségügyi Minisztérium közigazgatási államtitkárának jelenlétében – a Magyar Orvosi Kamara elnöke kijelentette, hogy kórházakat kell bezárni. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter kijelentette: a jelenlegi kormány nem bezárásra ítéli a vidéki kórházakat és osztályokat, amelyeket a korábbi kormány bezárt, hanem meg akarja menteni mindazt, ami a vidéki emberek biztonságos minőségi ellátáshoz valóban szükséges. Jelezte: a vidéki kórházak nem most kerültek veszélybe, az elmúlt években a Fidesz-KDNP kormány alatt sorra zártak be az osztályok és részlegek, a személyzethiány, az elégtelen finanszírozás, a rossz munkakörülmények és a leromlott infrastruktúra miatt sokszor éppen ott, ahol a legnagyobb szükség lett volna rájuk. Szerinte „ellátási sivatagok” alakultak ki, ahhoz, hogy minden ügyeletet adó osztályra jusson szakorvos és a felvett betegek biztonságban legyenek, a kapacitások racionális átrendezésére van szükség. A Tisza azt vállalta, hogy megerősíti az alapellátást, bővíti a háziorvosok, gyermekorvosok, fogorvosok és szakdolgozók lehetőségeit, fejleszti a járóbeteg szakrendeléseket, a nappali kórházakat és az egynapos sebészeti ellátásokat, míg a nagyobb szakmai hátteret igénylő beavatkozásokat jól felszerelt centrumokban fogják biztosítani. A képviselő nem fogadta el a választ, de az Országgyűlés többsége igen.
Eredeti cikk megtekintése →