Drónnal figyelték az autósokat – sorra állították meg a szabályszegőket
Origo
2026-06-22 18:48
A Veszprém vármegyei rendőrök közlekedésrendészeti ellenőrzést tartottak a 8-as főúton, Városlőd térségében. Az akció során a rendőrök munkáját drón is segítette, amely a levegőből figyelte a forgalmat – számolt be róla a VEOL.
A levegőből végzett megfigyelés során több olyan járművezetőt is észleltek, akik a záróvonalat figyelmen kívül hagyva kezdtek előzésbe. Az ilyen manőverek jelentős kockázatot jelentenek a közlekedés többi résztvevőjére is.
A hatóság ismét arra hívta fel a figyelmet, hogy a közlekedési szabályok betartása alapvető fontosságú a balesetek megelőzésében. A rendőrség szerint néhány másodpercnyi időnyereség nem ér annyit, hogy bárki veszélybe sodorja saját vagy mások testi épségét.
Minden sofőrt leizzaszt ez a KRESZ-feladvány
Ez a rettegett KRESZ-feladvány a legtöbb autóson kifog – önnek menne ?