← Vissza

news.bsdnet.hu

Előre menekülnek a Zsolti bácsi ügy zászlóvivői

Magyar Nemzet 2026-06-22 19:01
Egyre forróbbá válik a talaj a Zsolti bácsi ügyet gerjesztő, Tiszáig érő körnek a lába alatt. Az állítólagos pedofil politikusról szóló történetben sorra kerülnek felszínre önellentmondások, lepleződnek le hazugságok, s mára gyakorlatilag bebizonyosodott, hogy valójában az egész ügyet a jobboldal és a Fidesz lejáratására találták ki. Emlékezetes: Pócs János fideszes honatya a Pócs pacekba című minapi podcastjéban Bangó Sándor egykori nevelőjét fogadta, s Kiss Márió bemutatott egy hangfelvételt, amelyen Bangó maga beszélt arról, hogy négymillió forintot kapott Magyar Mártontól, a Kontroll.hu tulajdonosától azért, hogy a médiumnak adott interjúban, valamint az ügyészségi meghallgatásán nevezze meg Zsolti bácsit. Az egykori intézeti fogvatartott az ügyészségen ezt meg is tette, állítólag az interjúban is, ám ezt a részt eddig nem hozták nyilvánosságra. A Pócs-podcast említett adását követően Magyar Márton tagadta , hogy fizettek volna Bangónak az interjúért, s állítása szerint arról sem tudott, hogy a fiatal nem mondott igazat. Bangó Sándor pedig azt állítja, hogy a felvételen nem az ő hangja hallható. Juhász Péter pedig – akinek a tavaly szeptemberi podcastjéban először volt szó Zsolti bácsiról – azzal állt elő, hogy szerinte Pócs János „fizetett Kiss Máriónak, hogy a kamera előtt hazudjon valamit”. A politikusból lett baloldali influenszer ezt mindössze Pócs következő, Kiss Márióhoz intézett mondatára alapozta: „Én jeleztem, hogy szóbeszéd alapján senkinek nem tudok segíteni, csak ha megalapozott bizonyítéka van, amit egyébként átadtál nekem és az ügyészségnek is”. Vagyis Juhász pusztán a „segíteni” szóból vont le messzemenő konzekvenciákat: „A »segíteni akkor tudok…« azt jelenti, hogy akkor adok pénzt, ha valamit hozol. A Kiss Márió nevű piti csaló bizony legyártott egy bizonyítékot”. Az alábbi videón 17:10-től: A szövegkörnyezet alapján azonban egyértelmű, hogy Pócs János épp azt nevezte segítségnek, hogy az egykori nevelő hiteles bizonyítékkal szolgált. A fideszes honatya mindezt hétfői Facebook-videójában részletesebben is kifejtette : „Úgy tűnik, hogy Juhász Péter saját magából indul ki. […] Ez a bizonyos interjú azzal kezdődik, hogy bemutatok egy e-mailt, amiben le van írva, hogy [Kiss Márió] a segítségemet kéri. […] A segítségkérés alapja, hogy [Bangó] Sanyikát ne lehessen börtönbe zárni hamis vádért. […] Emberileg nem tudja elviselni, hogy egy ártatlan embert a családjával együtt tönkretesznek önös politikai érdekből”. A Pócs-podcastben egyébként azt is elmondta a volt nevelő, hogy számos médiumot és legalább ötven politikust is megkeresett, ám a fideszes képviselőn kívül máshonnan nem kapott választ. Az, hogy Bangónak fizethettek azért, hogy alaptalanul vádaskodjon, csak a jéghegy csúcsa, az egész Zsolti bácsi sztori ezer sebből vérzik. Így például amikor tavaly novemberben Bangó – mint sértett – vallomást tett a Szőlő utcai javítóintézet volt vezetője, Juhász Péter Pál ellen folyamatban lévő eljárásban, szó sem esett Zsolti bácsiról. Ahogy akkor sem, amikor Dobrev Klára tavaly decemberben készített vele anonim interjút. A felvételen a DK elnökének egy, a kamerának háttal ülő, piros pulóveres fiatal mondta el a Szőlő utcai állítólagos tapasztalatait. Úgy tudjuk, ő Bangó Sándor volt, aki abban az interjúban, bár sem a nevét nem árulták el, sem az arca nem látszott, ám említést sem tett Zsolti bácsiról. Arra is érdemes kitérni, hogy Bangó Sándor miként jutott el addig, hogy végül megnevezze az állítólagos pedofil politikust. A már említett áprilisi Kontroll-interjúban ugyanis elhangzott, hogy Bangó feljelentést tesz. Csakhogy április 30-án a férfi meggondolta magát : jelezte, nem tesz feljelentést, mert nem tudja bizonyítani az általa elmondottakat. Mint fogalmazott, nincs elég bizonyítéka ahhoz, hogy ezt biztonsággal végig tudja vinni. Egy nappal később, május elsején ismét megváltoztatta szándékát, és közölte: mégis megteszi a feljelentés-kiegészítést. Megtudtuk ugyanis, hogy az intézetbe kizárólag előre leegyeztetett időpontban és csak szigorú biztonsági körülmények mellett lehetett bejutni. Ennek menete a következő volt: az illető becsöngetett, majd egy zsilipkapun haladt át, amit egy elektromos ajtó követett. A beléptetés során elkérték az illető személyi igazolványát, rögzítették a látogatás célját, ahogy az érkezés és a távozás időpontját is. Lényeges körülmény, hogy minden mozgást kamerarendszer rögzített. A Zsolti bácsis lejáratókampány tavaly ősszel kezdődött és Ózdról indult. A korábbi baloldali politikus, jelenleg influenszerként tevékenykedő, már említett Juhász Péter egyik podcastjében interjút készített egy személyazonosságát akkor nem vállaló férfival, akinek semmi köze Bangó Sándorhoz. Az illető egy tíz évvel ezelőtti meseszerű történetet adott elő arról, hogy egy Ózd környéki gyermekotthonba bejárt egy magát Zsolti bácsinak nevező politikus, aki állítólag fekete, sötétített autóval az éj leple alatt érkezett, és 10-12 éves gyerekeket molesztált. A szobában – az előadott történet szerint – sötét volt, így a politikus arcát nem látták a gyerekek, a hangját ugyanakkor felismerték. A históriát felkapta és hatalmas fordulatszámon pörgette a baloldali sajtó, a kitalált sztori még az Országgyűlésben is témát szolgáltatott. Az illető szónoklatai nem egyszer egészen képtelenek voltak, olykor messze túlmutattak az épelméjűség határán. Amennyiben a hatósági vizsgálat is megerősíti, hogy a Zsolti bácsi ügy egy kreálmány, akkor a lejáratás szereplőinek komoly jogi következményekkel kell szembenézniük. Amint ifj. Lomnici Zoltán minapi elemzésében rámutatott : Bangó Sándor hamis tanúzás bűncselekménye miatt felelhet, az alaptalan vádaskodásért neki pénzt fizető személy vagy személyek pedig egyebek mellett a vesztegetés vádjával nézhetnek szembe, a büntetési tétel pedig mindkét esetben akár több évnyi szabadságvesztés is lehet.
Eredeti cikk megtekintése →