← Vissza

news.bsdnet.hu

Zala vármegyében is vízhiány van, megszólalt a szolgáltató

Blikk 2026-06-22 18:55
„Bekövetkezett, amitől tartottunk” – írta a Zalavíz Zrt. a közösségi oldalán, miután a zalaszentgróti és kehidakustányi vízmedencéik teljesen kiürültek. A vállalat közölte, hogy a tartalékok elfogytak, és a rendszer már nem képes pótolni a megnövekedett vízfelhasználást, ezért a teljes hálózaton nemcsak nyomáscsökkenés, hanem szakaszos vízhiány is várható. A helyzet súlyosságára való tekintettel a Zalavíz a Zalaszentgrót víziközmű-rendszerhez tartozó települések számára II. fokú vízkorlátozás elrendelését javasolta. Csorba Anita Newsroom újságíró Ezeket látta már? A vízkorlátozás érinti Zalaszentgrót mellett többek között Kehidakustányt, Zalacsányt, Türjét és Zalaapátit, valamint további huszonhat települést. A korlátozás értelmében a gazdálkodó szervezeteknek 20 százalékkal kell csökkenteniük napi vízfogyasztásukat, míg a lakosság számára megtiltják a tömlős locsolást és a mosást a települések teljes területén. A Zalavíz hangsúlyozta, hogy ezek az intézkedések elengedhetetlenek a vízellátás fenntarthatósága érdekében, különösen a nyári hőség és a megnövekedett vízigény idején – írja az Index . Hasonló problémákkal küzd a DAKÖV Kft. is, amely Ráckevén, Szigetbecsén és Dömsödön figyelmeztetett a víziközmű-rendszerek túlterheltségére. A szolgáltató szerint a nyári hőség miatt jelentősen megugrott a vízfogyasztás, ami a rendszerek teljesítőképességének határára sodorta az ellátást. Ennek következtében ezekben a térségekben is nyomáscsökkenésre vagy átmeneti vízhiányra kell számítani. A DAKÖV felhívta a figyelmet arra, hogy a helyzet kezeléséhez elengedhetetlen a lakosság együttműködése és a víztakarékossági szabályok betartása . víz
Eredeti cikk megtekintése →