Akár 10 százalékkal is erősebb lehetne a magyar GDP, ha nem a korrupció lett volna az első az elmúlt években
Klubrádió
2026-06-22 19:31
- így kalkulál Kapitány István.
Akár 8-10 százalékkal is erősebb lehetne a magyar GDP, ha nem a korrupció, hanem a magyar érdek, a verseny és a teljesítmény lett volna az első az elmúlt években – írta a Facebookon Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. Többek között ezért is van szükség a Tisztítótűz Műveletre – írta a Facebookon Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
"Vége annak a korszaknak Magyarországon, amikor túl sokan hitték, hogy a közpénz magánvagyon és nincs felelősség – írta. – Amit az országunkkal tettek, arra nincs bocsánat. A magyar emberek április 12-én történelmi felhatalmazást adtak arra, hogy Magyarország ne legyen többé a következmények nélküli ország. Arra adtak felhatalmazást, hogy aki meglopta a hazánkat, annak jogállami keretek között, a hatóságok előtt kelljen felelnie – figyelmeztetett Kapitány, hozzátéve: a közpénz a magyar embereké, a hatalom szolgálat, a felelősséget pedig senki nem kerülheti el.
Ez a valódi rendszerváltás lényege. És mi erre kaptuk a felhatalmazást - jelezte a miniszter.