← Vissza

news.bsdnet.hu

Lemond a Baranya Vármegyei Önkormányzat fideszes elnöke és visszavonul a közélettől

HVG 2026-06-22 20:16
Távozik Őri László, a Baranya Vármegyei Önkormányzat eddigi elnöke – írja a Pécs Aktuál . A lap elérte a fideszes politikust, aki azt mondta, a Fidesz strukturális és szervezeti átalakulása miatt döntött úgy, hogy kész lemondani a tisztségéről és visszaadja a mandátumát is. – Tizenöt év után visszavonulok a közélettől, ez egy tudatos döntésem, senki nem kért meg erre, és előzetesen nem is egyeztettem erről a pártközponttal vagy Orbán Viktorral – mondta Őri. A jövőjével kapcsolatba azt mondta, hogy jogászként szeretne dolgozni, de „tudásával, tapasztalatával, kapcsolatrendszerével a jövőben is szívesen segíti Baranyát, ha erre igény van”. A döntésében szerepet játszott, hogy a családjával szeretne több időt együtt tölteni. Őri László azt mondta, tiszta lelkiismerettel távozik, nem tart attól, hogy elszámoltatási ügy indulna vele szemben. Az utódja a megyei önkormányzatban várhatóan Nagy Csaba lesz, aki a baranyai Fidesz vezetője. A párt nemrégiben tartott kongresszusán Nagyot beválasztották az országos elnökségbe. Nyitóképünkön Őri László, fotó: MTI/Kacsúr Tamás.
Eredeti cikk megtekintése →