Pokoli hőség: Több településen már éppen csak csordogál a víz a csapból
Klubrádió
2026-06-22 19:51
Úgy megnőtt a fogyasztás.
Az elmúlt napokban tapasztalt kánikula miatt Ráckevén, Dömsödön és Szigetbecsén esténként komoly gondok vannak az ivóvízellátással – láttuk-hallottuk az RTL Híradó riportjában.
A szolgáltató szerint a hétvégén úgy megnőtt a fogyasztás, hogy ez hatással van a teljes rendszerre. Ez a fogyasztóknál úgy jelenik meg, hogy több háztartásnban alig van nyomás, ezért csak csordogál a víz.
A szolgáltató korábban értesítette az érintett települések lakóit, hogy keddtől fennakadások lehetnek a vízszolgáltatással, és mindenkit arra kért, hogy spóroljon az ivóvízzel.