Szüneteltetik az Újpest-stadion építését
444.hu
2026-06-22 20:26
A budapesti kormányhivatal építésügyi főosztálya az építtető kérésére június 8-ától szünetelteti az Újpest FC labdarúgó stadion építtetését – ezt Nagy Dávid, az MKKP elnöke, újpesti önkormányzati képviselő vette észre és osztotta meg Facebook oldalán.A stadion építtetője a Fóti út 141. Kft., amely legfeljebb hat hónapos szüneteltetést kért, a céget ingatlannal együtt felvásárló Új Lila Labdarúgó Kft. tulajdonosa pedig a MOL. Nagy Dávid szerint a szüneteltetés kezdeményezése szembemegy az eddigi stratégiával, ami a kiemeléssel együtt egy erőltetett, felülről diktált és támogatott folyamat volt, a lakosság esetenkénti látszólagos bevonásával.„Az egyetlen értelmezhető magyarázat az lehet, ha a MOL-Újpest kóserpecsétet szeretne a már a TISZA párt embereivel feltöltött kormányhivataltól és nem akar egy két kormány felállása közötti »intermezzo« alatt megkapott engedéllyel dolgozni”– írja Nagy Dávid. Korábban beszámoltunk arról is, hogy újpesti kertvárosi civilek már egy ideje hadakoznak amiatt, hogy a Mol tulajdonában lévő Újpesti TE futballcsapata a Fóti út 141. szám alatti volt Tungsram-területen építené meg új stadionját. A lakók a kormányváltás miatt úgy gondolják, hogy esélyük van a döntés felülvizsgálatára.