← Vissza

news.bsdnet.hu

Nyomozást indítottak a bezárt győri médiacég ügyében

Index 2026-06-23 04:55
„A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság korábbi feljelentésemre elrendelte a nyomozást a Győr+Média Zrt. furcsa szerződései ügyében, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt indul a büntetőeljárás” – írja közösségimédia-oldalán Pintér Bence. Még május elején tett feljelentést a győri polgármester, miután információi szerint az önkormányzati működtetésű médiacég fiktív munkavállalókat foglalkoztatott. „Az átvilágítás során nagyon furcsa dolgokat találtunk. Már az meglepő volt, hogy a korábban általunk és sokak által 30-40 fősre becsült médiacég 2025-ben valójában 93 főt foglalkoztatott. Ennyien egészen biztosan nem kellettek a hatékony működéshez” – tette hozzá. A rendőrség előzőleg feljelentőként hallgatta ki Pintért Tibort , a polgármester mostani beszámolója szerint hétfőn ismételten kihallgatták. Ezúttal a győri városházán, tanúként.
Eredeti cikk megtekintése →