← Vissza

news.bsdnet.hu

Megint győztek a norvégok, Haaland újra duplázott

Magyar Hírlap 2026-06-23 05:54
Norvégia 3–2-re legyőzte Szenegált magyar idő szerint kedd hajnalban az észak-amerikai labdarúgó-világbajnokság csoportkörének második fordulójában, az I-csoportban. Erling Haaland duplázott, de így is nagyon nehezen gyűjtötték be mindhárom pontot. Norvégia 3–2-re legyőzte Szenegált magyar idő szerint kedd hajnalban az észak-amerikai labdarúgó-világbajnokság csoportkörének második fordulójában, az I-csoportban. Erling Haaland duplázott, de így is nagyon nehezen gyűjtötték be mindhárom pontot. Az első féldő kiegyenlített játékot hozott, bár a norvégok egyértelműen értékesebb helyzeteket dolgoztak ki (xG-ben 0.90-nel felülmúlták Szenegált), a vezetést pedig az a torinói Marcus Holmgren Pedersen szerezte meg a 43. percben, aki félórával korábban szállt be csereként a Dortmund védője, Julian Ryerson helyére sérülés miatt. A 48. percben egy labdaszerzést követően gyönyörűen vitték végig kontrájukat, Martin Ödegaard a gólzsák Erling Haalandnak passzolt, ő pedig ziccerben nem hibázott, 2-0. Az 53. percben Sarr közelről szépített, 2-1, de újabb öt perccel később visszaállt a kétgólos különbség: Haaland ezúttal felsőkapufás góllal vétette észre magát, 3-1. Az utolsó negyedórában Szenegál nem tudott egyenlíteni, de szépíteni igen: Sarr a 93. percben szintén megszerezte csapata, s saját maga második gólját, 3-2. Ez a gól sokba kerülhet a norvégoknak, hiszen az utolsó fordulóban győzelmi kényszerben lesznek a franciák ellen, ha csoportelsők akarnak lenni.
Eredeti cikk megtekintése →