Újra vezető lett a főorvos, akit tavaly politikai üzenetnek minősített pólója miatt rúgtak ki
Index
2026-06-23 05:50
Ismét Kádár Balázs főorvos veszi át az Észak-magyarországi Regionális Mentőszervezet vezetését − jelentette be hivatalos Facebook-bejegyzésében az Országos Mentőszolgálat. A döntéssel egy olyan, több mint három évtizedes mentőszolgálati tapasztalattal rendelkező szakember kerül vissza a régió élére, akinek tavalyi leváltása komoly visszhangot váltott ki.
A mentőszervezet régi-új vezetője immár 34 éve dolgozik az Országos Mentőszolgálat kötelékében. Pozíciójából tavaly nyáron mentették fel, miután egy zártkörű, privát baráti szalonnasütésen olyan ruházatot viselt, amelyet a felettesei politikai véleménynyilvánításként értékeltek.
A kérdéses darab egy „Macskás Fadísz” feliratú póló volt, amelynek szlogenje a magánhangzók kicserélésével egy jól ismert, aktuálpolitikai tartalmú üzenetté alakul át. Bár az incidens nem szolgálatteljesítés közben történt, a vezetés akkor a menesztés mellett döntött. Az ügy a politikát is elérte: Magyar Péter a tavalyi országjárása során, egy szekszárdi lakossági fórumon név szerint is felemlegette a főorvos esetet, mint a politikai alapú retorziók egyik példáját.
Kádár Balázs az elmúlt kilenc hónapban nem hagyta el a mentőszolgálatot, de vezetői feladatai helyett egyszerű kivonuló mentőorvosként dolgozott a frontvonalban.
Az Országos Mentőszolgálat friss közleménye nem tért ki a tavalyi fegyelmi ügy részleteire, pusztán a főorvos megkérdőjelezhetetlen szakmai múltját és elhivatottságát emelte ki az északi régió irányításának átvétele kapcsán. A kilenc hónapos „kényszerpihenő” után Kádár Balázs így teljes körűen rehabilitálva térhet vissza korábbi pozíciójába.