Sulyok Tamás óva int a közhatalom önkényes gyakorlásától
Magyar Hang
2026-06-23 06:46
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben!
„A köztársasági elnök egyelőre nem kommentálja a javaslatot. Mindazonáltal ismételten felhívja a figyelmet a jogállamiság elvének tiszteletben tartására és óva int a közhatalom önkényes gyakorlásától, valamint a kétharmados parlamenti többség adta lehetőségek korlátok nélküli érvényesítésétől” – írta a Népszava megkeresésére a Sándor-palota azután, hogy hétfőn Magyar Péter a Parlamentben bejelentette , kezdeményezik a jelenlegi köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését.
Sulyok Tamás eltávolításával kapcsolatban a kormányfő hétfői sajtótájékoztatóján azt mondta , az Alaptörvény módosítását hiába nem írja alá az elnök saját felmentéséről, mert akkor a jelenlegi alkotmány szerint is méltatlanná válik hivatala betöltésére, így meg lehet indítani a megfosztási eljárást. Ezért július 20-án Sulyok Tamás már nem lesz elnök, és a tervek szerint legkésőbb augusztus 20-ra új államfője lesz Magyarországnak. Az ő személyéről még nincs döntés, de kiválasztásába Magyar Péter akár az ellenzéket is bevonná. Hangsúlyozta, igyekeznek olyan jelöltet választani, aki meg tudja testesíteni a nemzet egységét, ami nem azt jelenti, hogy valaki pártatlan vagy pártok fölött álló. „Az Alaptörvény nem jogszabály, az Alaptörvényt nem kell indokolni. Ezt én is csak most tudtam meg. Ezért van az, hogy nem küldheti el a köztársasági elnök az Alkotmánybíróságnak felülvizsgálatra” – ezt pedig már a 444-nek adott interjúban mondta Magyar Péter.