Az őt cserben hagyó autós miatt törte össze magát Johanna – Biciklivel esett el, miután kifordult elé egy Opel
Blikk
2026-06-23 07:00
Minden szülő rémálma vált valóra Cseledi-Badics Diána számára, akinek a 14 éves kislánya csúnyán összetörte magát biciklivel, miután egy felelőtlen autós szabálytalanul kikanyarodott elé a múlt hét szerdán Várpalota. Bár a kis Johanna nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérüléseket szenvedett, a kocsi sofőrje meg sem állt neki segíteni, cserben hagyva őt elszáguldott a helyszínről. Csak a szerencsének és a gyermek lélekjelenlétének köszönhető, hogy nem történt még ennél is sokkal nagyobb tragédia.
Lovas Bálint
Bűnügyi újságíró, főmunkatárs
Ezeket látta már?
– A kislányom biciklivel, az egyik osztálytársa pedig mögötte rollerrel tartottak hazafelé. Egy domboldalról jöttek lefelé, amikor váratlanul – a STOP-táblával mit sem törődve – egy autós hirtelen kifordult eléjük jobb oldalról, majd – velük szemben haladva – fölfelé folytatta az útját. Hogy elkerülje a frontális ütközést, Johi hirtelen meghúzta a féket, amitől persze, előrerepült – elevenítette fel a szörnyű pillanatokat a Blikknek Diána.
A gyerekek egészen pontosan a Liliom utcán haladtak lefelé, amikor a Mátyás király utcai kereszteződésben kanyarodtak ki eléjük. Csak annyit sikerült megjegyezniük, hogy a kék színű Opelt egy férfi vezette, és a kocsin új típusú rendszám volt, ám ennél pontosabb információ nem állt rendelkezésre. Johanna több métert repült, a társa pedig azonnal a segítségére sietett. A sokk hatására még hazatekert, majd az édesanyjával mentek vissza a helyszínre, végül mentő vitte kórházba. A rendőrségen feljelentést tettek , s jelenleg azon vannak, hogy előkerítsék a kislányt cserben hagyó autóst.
Ennél a STOP-táblánál nem állt meg a kocsi, ami kifordult balra a gyerekek előtt / Fotó: Google Maps
– Johanna enyhe agyrázkódással, a testén sok zúzódással, de törésmentesen és ezeknél súlyosabb sérülés nélkül úszta meg az esetet. Az arcát csúnyán lezúzta, a szeme és arccsontja be van dagadva, a járás nehezen megy neki, a csípője fáj, hiszen az esést azzal is tompította! Több éve bringával jár iskolába, de most fél, így egy időre biztosan nem ül fel rá – szomorkodott a fiatal nő.
Elmondása szerint nem ez volt az első eset ezen a szakaszon, hogy autósok úgy hajtanak ki a főútra, hogy körül sem néznek a kereszteződésekhez érve, ahol vagy STOP- vagy elsőbbségadás kötelező tábla van kint. A lánya kerékpárja ráadásul tele van világító eszközökkel, de egyébként is fényes nappal történt az incidens , így biztosan nem arról van szó, hogy az autós nem vette észre őt.
Az esettel kapcsolatban megkerestük a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányságot. Azt kérdeztük, sikerült-e azonosítani a cserbenhagyót. Amint válaszolnak, frissítjük cikkünket.
Kerékpár