← Vissza

news.bsdnet.hu

Navracsics Tiborék nyílt levélben kérik a jobboldali tőkéseket a fideszes média finanszírozására

Telex 2026-06-23 08:09
A fideszes média megmentését és a „minőségi jobboldali médiaportfólió” finanszírozását várja Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya az általuk nemzeti tőkéseknek nevezett emberektől, akik hatalmas vagyonra tettek szert az Orbán-kormánynak köszönhetően. „Úgy véljük, nemcsak addig kell polgári értékrendet valló patriótának lenni, amíg könnyű, hanem akkor is, amikor nehéz. Sőt, akkor kell csak igazán kitartani az értékeink mellett” – fogalmaztak a nyílt levelükben , amely a fideszes média tömeges elbocsátásaira reagál. A két politikus szerint a nemzeti tőkések hatalmas vagyonokra tettek szert, és a viselkedésük miatt sokszor kellett tartaniuk a hátukat „a havi fizetésből élő jobboldaliaknak, így a sajtó munkatársainak is”. „Ezért úgy véljük, most kötelező segíteniük és mecénásként finanszírozniuk a konzervatív média működését.” Navracsicsék a levelükben arra kérik a jobboldali magyar nagytőkét, hogy haladéktalanul kezdjenek hozzá egy minőségi jobboldali médiaportfólió finanszírozásához. „Továbbá elvárjuk, hogy a média világában most állásukat vesztett szakemberek számára azonnal kínáljanak munkát, helyzetük megoldásában érdemben vállaljanak felelősséget!” A kormányváltás után villámgyorsan elfogyott a fideszes propagandamédia pénze, és létszámleépítésekbe kezdtek a Mediaworksnél, amelyhez az Origo, a Magyar Nemzet és a Hír TV is tartozik. A tömeges létszámleépítések után megszűnt a Bors napilap és több megyei hírlap nyomtatott kiadása, felfüggesztették a Ripost.hu és a Metropol.hu portálok működését. A PestiSrácok is kénytelen volt elbocsátani az összes dolgozóját, ami után a portál főszerkesztője, Huth Gergely úgy nyilatkozott: várják és szomjazzák „a baloldali kollégák szolidaritását”. A fideszes média leépítéséről itt írtunk bővebben.
Eredeti cikk megtekintése →