Celluxszal ragasztotta le a síró kislány száját az óvónő
Blikk
2026-06-23 08:12
Vádat emelt a Gödöllői Járási Ügyészség egy óvodapedagógus ellen, aki a vád szerint egy síró kislány száját celluxszal ragasztotta be egy Gödöllő környéki óvodában. A nőt kiskorú veszélyeztetésének bűntettével és minősített könnyű testi sértés bűntettével vádolják.
Nagy Levente
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A Pest Vármegyei Főügyészség közleménye szerint az eset 2024 áprilisában történt. A vádirat alapján az intézménybe járó ötéves kislány az udvaron összeveszett egy kisfiúval, majd a két gyermek ütni kezdte egymást. Az egyik óvónő szétválasztotta őket, a kislányt pedig büntetésként egy kisszékre ültette.
A gyermek ezt követően hangosan sírni kezdett, mert a társai csúfolni kezdték. A sírást meghallotta az intézmény irodájában tartózkodó óvodapedagógus, aki a kollégájától tájékozódott a történtekről, majd megfogta a kislányt az irodába kísérte.
A vádirat szerint az óvónő az irodában egy széles celluxszalaggal leragasztotta a gyermek száját , majd körülbelül egy perc elteltével letépte azt. A kislány ezután abbahagyta a sírást, a pedagógus pedig visszakísérte őt az udvarra.
Az ügyészség szerint a gyermek a történtek következtében könnyű, nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett.
A vádhatóság álláspontja szerint az óvodapedagógus magatartása alkalmas volt arra, hogy veszélyeztesse a kiskorú erkölcsi, érzelmi és testi fejlődését, ezért kiskorú veszélyeztetése, valamint minősített könnyű testi sértés bűntette miatt emeltek ellene vádat.
Az ügyben a Gödöllői Járásbíróság hoz majd döntést.
Tavaly a Blikk is beszámolt róla, hogy elfogadhatatlan nevelési módszert választott egy törökbálinti óvodapedagógus, amikor megpróbálta fegyelmezni az egyik kisgyermeket. A 60 év körüli asszony az egyik helyi óvodában még áprilisban ragasztotta be egy középső csoportba tartozó kisfiú száját, amiről az intézmény vezetősége, majd a fenntartó, Törökbálint Város Önkormányzata is tudomást szerzett.
ragasztó