← Vissza

news.bsdnet.hu

„Tizenöt év után visszavonulok" - most jött a bejelentés a Fideszből, távozik a politikus és Orbán Viktorról is megszólalt

Kiskegyed 2026-06-23 08:08
Őri László, a Baranya Vármegyei Önkormányzat fideszes elnöke és a párt pécsi választókerületi elnöke bejelentette, hogy tizenöt év után teljesen visszavonul a közélettől. A politikus törölte hivatalos Facebook-oldalát, és a Pécs Aktuálnak adott nyilatkozatában megerősítette, hogy kész lemondani a közgyűlési elnöki posztjáról, valamint a mandátumát is visszaadja. Tizenöt év után visszavonulok a közélettől, ez egy tudatos döntésem, senki nem kért meg erre, és előzetesen nem is egyeztettem erről a pártközponttal vagy Orbán Viktorral – mondta. Elmondása szerint a visszavonulás egy tudatos, önálló döntés eredménye, amelyet nem kértek tőle, és előzetesen sem a pártközponttal, sem Orbán Viktor ral nem egyeztetett. Távozását azzal indokolta, hogy a jövőben szeretne lényegesen több időt tölteni a családjával. Kiemelte azt is, hogy tiszta lelkiismerettel távozik a politikai életből, és egyáltalán nem tart attól, hogy a későbbiekben bármilyen elszámoltatási ügy indulna ellene. Őri László politikai karrierje 2010-ben kezdődött, amikor pécsi közgyűlési képviselővé választották. Ezt követően 2014-től a város alpolgármestereként dolgozott, majd a 2019-es önkormányzati választásokat követően a Baranya Megyei Közgyűlés elnöki tisztségét töltötte be mostani lemondásáig. pecsaktual
Eredeti cikk megtekintése →