← Vissza

news.bsdnet.hu

Megbénította a hőség az Onkológiai Intézet műtőit – azonnal lépett az egészségügyi miniszter

ATV 2026-06-23 08:09
Átszervezik a műtétek rendjét az Országos Onkológiai Intézetben a klímarendszer meghibásodása miatt. Átmenetileg módosítani kellett az Országos Onkológiai Intézet műtéti rendjét a 3-as épület műtői légtechnikai és klimatizációs rendszerének meghibásodása, valamint a tartós hőhullám miatt – közölte az intézet hétfő este a Facebook-oldalán . Az egészségügyi miniszter hétfőn késő este azt közölte, hogy kedd reggel érkeznek az alkatrészek és a beépítésük is megkezdődhet. „Holnap reggel repülővel érkeznek a speciális alkatrészek (4 db nyomástávadó), ha minden jól alakul, akkor holnap elkezdődik a beépítése is és reméljük megoldódik a műszaki akadály” – írta Hegedűs Zsolt a Facebook-oldalán . Hozzátette: „Köszönjük az Országos Onkológiai Intézet munkatársainak a segítséget, munkát és a betegeknek, hozzátartozóknak a türelmet.” Az intézet azt írta: a műtők egy részében jelenleg nem biztosíthatók folyamatosan a szakmai, infekciókontroll- és betegbiztonsági előírások által megkövetelt hőmérsékleti és páratartalmi feltételek, ezért a 3-as épület műtőiben a tervezett műtéti tevékenységet átmenetileg felfüggesztették, a műtői kapacitást pedig átszervezték. A halaszthatatlan onkológiai műtétek biztosítása érdekében a 3/A épület műtőiben kétműszakos munkarendet vezettek be, a beavatkozások reggel 6 órától este 10 óráig zajlanak. Az érintett betegeket az intézet munkatársai közvetlenül keresik meg az esetleges módosításokkal és az új műtéti időpontokkal kapcsolatban – írták. Közölték azt is: a műszaki hiba elhárítása folyamatban van, a helyzetet naponta többször értékelik, a műtéti programot pedig az aktuális betegbiztonsági, szakmai és műszaki feltételekhez igazítják. „Tisztában vagyunk azzal, hogy egy onkológiai műtét időpontjának módosítása jelentős aggodalmat okozhat a betegek és családtagjaik számára. Ezért minden érintettől türelmet és megértést kérünk, egyben biztosítjuk betegeinket arról, hogy döntéseinket kizárólag a biztonságos betegellátás érdekében hozzuk meg” – írták. Hangsúlyozták, az Országos Onkológiai Intézet minden rendelkezésére álló eszközzel azon dolgozik, hogy a daganatos betegek ellátása a kialakult átmeneti helyzetben is szervezetten, biztonságosan és a lehető legkisebb fennakadással folytatódjon.
Eredeti cikk megtekintése →