← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter Szijjártó Péteren gúnyolódott, sokan felnevettek a Parlamentben

Index 2026-06-23 09:06
Kedden ismét összeült az Országgyűlés, ahol több fontos törvényjavaslatról is döntés születhet. A parlament napirendjén szerepelnek tökkek között azok a jogszabály-módosítások, amelyek az európai uniós forrásokhoz való hozzáféréshez szükséges, úgynevezett szupermérföldkövek teljesítését szolgálják. A képviselők emellett szavaznak az országgyűlési vizsgálóbizottságok működésének hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint egyes beruházási előírások módosításáról is, ahogy a közmédiát érintő átalakításokról szóló törvényjavaslatról is. A napirend előtti felszólalások során elsőként Magyar Péter kapott szót, aki beszédében részletesen kitért a visegrádi együttműködés helyzetére és jövőjére. Felidézte, hogy kedden a gödöllői kastély ad otthont a V4-ek csúcstalálkozójának, és hangsúlyozta: nem pusztán protokolláris gesztus volt, hogy a választások után első külföldi útja Varsóba vezetett. Mint fogalmazott: „A mai gödöllői találkozóra világos céllal érkezünk. A visegrádi együttműködés jövője a következő évtized feladatairól szól.” A Tisza-kormány V4-es együttműködére kiemelten támaszkodna. Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője válaszában arról beszélt, hogy a parlamenti frakciók között széles körű egyetértés van a visegrádi együttműködés jelentőségét illetően. Hangsúlyozta, a V4-ek szerepének fontosságáról maga is osztja Magyar Péter álláspontját. Magyar Péter azonban viszonválaszában azonnal vitába szállt a volt kormánypárti politikussal. A V4-ek elmúlt évekbeli működésének problémáira utalva azt mondta: „Önök, kedves frakcióvezető úr, Vlagyimir Putyint választották, Oroszországot. Ezt Lengyelország nem nyeli le.” A kormányfő megjegyezte, Szijjártó Péter kitüntetést kapott Szergej Lavrov orosz külügyminisztertől: „lehet ma is ott van hűtőmágnesként” a volt külgazdasági és külügyminiszternél. Magyar Péter szerint a lengyel–magyar kapcsolatokban továbbra is komoly feszültséget okoz, hogy Magyarország politikai menedékjogot adott egyes lengyel politikusoknak. Felszólalásában azt firtatta, milyen körülmények között tartózkodtak Magyarországon, és kaptak-e anyagi támogatást magyar szervezeteken keresztül. „Kinek a lakásában laktak, hány millió forintot kaptak ezek a lengyel bűnözők a magyar emberektől az Alapjogokért Központon keresztül? Ötmillió forintot havonta? Kérdezze meg Szánthó Miklóst, hogy kinek a lakásában laktak. Miért nem adták ki ezeket az embereket egy másik uniós országnak?” – fogalmazott a Tisza Párt elnöke. Az Országgyűlés keddi üléséről percről percre tudósítunk, közvetítésünket az alábbi linken követhetik .
Eredeti cikk megtekintése →