← Vissza

news.bsdnet.hu

Szabó Bence őrnagyként tért vissza a rendőrséghez

ATV 2026-06-23 09:10
Szabó Bence ismét hivatásos állományba került: a volt nyomozót őrnagyi rendfokozatban vették vissza a rendőrséghez. Az egykori százados az Országos Rendőr-főkapitányság állományában folytatja munkáját. Szabó Bence hétfő este egy rövid Instagram-bejegyzéssel jelezte visszatérését a hivatásos szolgálatba. A poszthoz csupán annyit írt: „Szabó Bence r. őrnagy – 2026.06.16.” A mellékelt fotón egy rendőrségi dosszié látható, amelyből egy „Visszavétel hivatásos szolgálati viszonyba” feliratú dokumentum lóg ki. A Telexnek megerősítette, hogy ismét szolgálatba állt. Szabó Bence ex-százados (@szabobence.official) által megosztott bejegyzés Szabó Bence őrnagyként folytatja A volt nyomozó a lap kérdésére elmondta, nem a Nemzeti Nyomozó Irodához tért vissza, hanem az Országos Rendőr-főkapitányság állományába került. Hozzátette, hogy feladatait a Belügyminisztérium által májusban ismertetett elképzelések szerint határozzák meg. Májusban Pósfai Gábor belügyminiszter jelentette be, hogy Szabó a Belügyminisztériumnál dolgozik majd, ahol az állomány véleményének megjelenítése és becsatornázása lesz a feladata. Arra a kérdésre, hogy jelentkezne-e vagy pályázna-e a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalhoz, Szabó Bence úgy reagált: „most ez a helyzet”. A rendőrséghez nem korábbi rendfokozatában tért vissza. Míg korábban századosként szolgált, most főtisztként, őrnagyi rendfokozatban került vissza az állományba. A volt nyomozó június elején indította meg visszatérési eljárását, miután Pósfai Gábor utasításba adta, hogy a pályát korábban elhagyó kollégák részére biztosítani kell a lehetőséget, hogy visszaszerelhessenek a hivatalos állományba, és ezt a lehetőséget az előző vezetés korlátozta. Mi előzte meg a visszatérést? Szabó Bence márciusban robbant be a köztudatba, amikor nyilvánosan állította: a titkosszolgálatok megpróbálták bedönteni a Tisza Párt informatikai rendszerét. A Direkt36-nak adott, a Telexen megjelent nyilatkozata után hivatali visszaélés és más bűncselekmény gyanúja miatt nyomozás indult – vizsgálat tárgyát képezte, hogy a Tisza Párthoz köthető informatikusoknál titkosszolgálati nyomásra tartottak-e házkutatást. A legfőbb ügyész javaslatára az MNB-ügy eljárása szakszerűségi okokra hivatkozva az NNI-tól a Központi Nyomozó Főügyészséghez került. Szabó Bence szolgálati panaszt is benyújtott , mert álláspontja szerint jogellenesen szüntették meg a munkaviszonyát. Május elején aztán a Legfőbb Ügyészség megszüntette a volt rendőrnyomozó gyanúsítotti jogállását – azzal indokolva, hogy a gyanúsítás idő előtti volt, és valószínűsíthető, hogy „a gyanúsított célzata nem irányult jogtalan előny szerzésére”. Az ellene indult eljárás azonban ezzel még nem zárult le.
Eredeti cikk megtekintése →