← Vissza

news.bsdnet.hu

Az MU legendája és az osztrák kapitány is kiakadt: szerintük Messi szabálytalan góllal írt történelmet

Blikk 2026-06-23 09:05
A Manchester United legendája, Peter Schmeichel és Ausztria szövetségi kapitánya, Ralf Rangnick szerint is szabálytalan góllal döntötte meg Lionel Messi Miroslav Klose gólcsúcsát a futball-világbajnokságon. Nagy-Pál Tamás Újságíró (Sport) Ezeket látta már? Lionel Messi nem bír leállni: az argentin válogatott csapatkapitánya az Algéria ellen lőtt mesterhármasa után duplázott Ausztria ellen a labdarúgó-világbajnokságon, amivel két kör után gyakorlatilag egymaga lőtte be csapatát a torna legjobb 32 gárdája közé. A 39. születésnapját szerdán ünneplő támadó ráadásul az osztrákok ellen lőtt első találatával rögtön rekordot is döntött, ugyanis már a 17. gólja volt a 6. vb-jén, ezzel pedig a német Miroslav Klosét megelőzve már egyedül vezeti a rangsort: senki nem lőtt még ennyi gólt a vb-k történetében. Erre rúgta rá még a tizennyolcadikat is. Igen ám, de például a korábbi kiváló dán kapus, a jelenleg a FOX közvetítésében szakértőként dolgozó Peter Schmeichel szerint az első találatnak nem szabadott volna megszületnie. A Manchester United legendája úgy látja: az akciót megelőzően Alexis Mac Allister szabálytalanul szerzett labdát a félpályánál Xaver Schlagertől, így a VAR-nak közbe kellett volna avatkoznia, hogy érvénytelenítse a gólt. „Szerintem nem kellett volna megadnia azt a gólt. Mielőtt eljutottak az ellenfél kapujáig, Xaver Schlager hátulról kapott egy rúgást Mac Allistertől, amiért szabadrúgást kellett volna ítélni. A VAR-nak közbe kellett volna avatkoznia. Ez teljesen egyértelmű hiba a játékvezető részéről, ami azért elég bosszantó" – jelentette ki a stúdióban Schmeichel. Emlékezhetünk rá: az argentinok első vb-meccsének is volt "Messi visszhangja", akkor sokan úgy vélték , egy taposás miatt egyből piros lappal ki kellett volna állítani az Inter Miami labdarúgóját, ha ez megtörtént volna, pályára sem léphetett volna Ausztria ellen. Az osztrákok szövetségi kapitánya, Ralf Rangnick egyébként szintén megjegyezte a mérkőzés után, hogy szerinte szabálytalan körülmények között született meg az első argentin gól. „Tudtuk előre, hogy ő egy teljesen más szintet képvisel, és Lionel Messi meg is mutatta, ő az egyik legjobb, ha nem a legjobb” – kezdte a német tréner. „A második gólban viszont mi is nyakig benne voltunk, az a mi hibánk. Az első gólt vissza kellett volna nézniük a játékvezetőknek, és akkor láthatták volna, amit mindenki más is, hogy szabálytalankodtak Schlager ellen. Bosszantó. Összességében a csapatom játékával elégedett vagyok." Az argentinok 2-0-s sikerükkel így már csoportelsők, míg a második helyen álló osztrákok az utolsó fordulóban Algéria ellen biztosíthatják be a továbbjutást. Lionel Messi
Eredeti cikk megtekintése →