← Vissza

news.bsdnet.hu

Emelkedik a vízdíj? Itt vannak a részletek, teljesen újfajta fizetési rendszer jöhet

Kiskegyed 2026-06-23 09:08
Karácsony Gergely elmondta, hogy az Orbán-kormányok nagyon felelőtlenül gazdálkodtak a vízzel, szerinte a víziközmű-szolgáltatók a csőd szélén vannak, egyre nehezebben tudják biztosítani a szolgáltatásukat a jelenlegi díjszabás mellett. Ezért egy újfajta sávos fizetési rendszer bevezetését szorgalmazza Budapesten , aminek a lényege, hogy bizonyos mennyiség mindenkinek ingyen jár, de efölött progresszíven emelkedne a vízdíj. A normál felhasználók szinte nem is éreznének különbséget. A víziközmű-szolgáltatók egyre nehezebben tudják kigazdálkodni a működésüket a jelenlegi díjszabások mellett, ezért azt javasolja a főváros a kormánynak, hogy adja vissza az önkormányzatoknak a vízdíj meghatározásának lehetőségét. Karácsony a Városháza parkban működő párakapuk előtt mondta el, hogy hivatalosan is hőségriadó van Budapesten, ezért is fontos beszélni a vízhelyzetről. A főpolgármester levelet írt az élő környezetért felelős miniszternek, Gajdos Lászlónak . Ebben azt javasolta, hogy az önkormányzatoknak adják vissza újra a jogot arra, hogy ahol ők szolgáltatják a vizet, ott ők határozhassák meg a vízdíjat. Karácsony hangsúlyozta, hogy nem általános díjemelésről lenne szó, a főváros nem kéri a rezsicsökkentés teljes felülvizsgálatát és egységes országos díjemelést sem. Nem fűnyíró elvű emelés, hanem egy sávos rendszer jönne. telex
Eredeti cikk megtekintése →