← Vissza

news.bsdnet.hu

Friss! Megszólalt a Sándor-palota Sulyok Tamás távozása kapcsán

Kiskegyed 2026-06-23 09:04
Megszólalt a Sándor-palota azt követően, hogy Magyar Péter hétfőn a parlamentben bejelentette: kezdeményezik a jelenlegi köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését. Sulyok Tamás hivatala a jogállamiság elvének tiszteletben tartására is figyelmeztetett. „ A köztársasági elnök egyelőre nem kommentálja a javaslatot. Mindazonáltal ismételten felhívja a figyelmet a jogállamiság elvének tiszteletben tartására, és óva int a közhatalom önkényes gyakorlásától, valamint a kétharmados parlamenti többség adta lehetőségek korlátok nélküli érvényesítésétől ” – közölte a Népszava megkeresésére a Sándor-palota. Magyar Péter hétfői sajtótájékoztatóján ismertette az alaptörvény módosítására vonatkozó terveket, majd kijelentette: amennyiben Sulyok Tamás nem írja alá a saját menesztését is tartalmazó módosítást, az szerinte a hatályos Alaptörvénnyel való szembemenést jelentene. Ebben az esetben megfosztási eljárást kezdeményeznének vele szemben. A miniszterelnök egyúttal arról is beszélt , hogy olyan új államfőt szeretnének választani, aki képes megtestesíteni a nemzet egységét. „ Az új köztársasági elnöknek azzal a tudattal kell vállalnia a megbízatását, hogy az jó eséllyel akár ideiglenes is lehet ” – fogalmazott Magyar Péter . A miniszterelnök szerint erre azért van szükség, mert a jelenlegi Alaptörvény tervezett hatályon kívül helyezésével az újonnan megválasztott államfő mandátuma is megszűnhet. Magyar Péter arról is beszélt, hogy... A teljes cikk a Blikk oldalán!
Eredeti cikk megtekintése →