Nem lehet többé gyűlölködő plakátokat kitenni
24.hu
2026-06-23 10:08
Több törvényjavaslatot elfogadtak a keddi ülésnapon, valamennyit vastapssal ünnepeltek a tiszás képviselők.
Elsőként a vizsgálóbizottságai munkájának hatékonyabbá tételéről szóló törvényjavaslatról szavaztak, amely kötelezővé teszi a megjelenését a megidézettek számára a vizsgálóbizottság, aki ennek ellenére nem tesz eleget, az akár börtönbüntetést is kockáztathat. Mint ismert, öt vizsgálóbizottság alakult,
végrehajtási visszaéléseket feltáró vizsgálóbizottság,
az MNB működésével kapcsolatos visszaéléseit feltáró vizsgálóbizottság,
a kegyelmi botrány felelőseit feltáró vizsgálóbizottság,
a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró vizsgálóbizottság, valamint a
a spontán privatizációt és a közvagyon elvesztését feltáró vizsgálóbizottság.
Utána a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról szóló törvényjavaslatot fogadták el. Ez lehetetlenné teszi az olyan plakátkampányokat, mint amilyen a mostani választáson az országot elárasztó Ukrajna ellen hergelő plakátok voltak.
145 igen szavazattal elfogadták az új médiatörvényt, ami megpecsételi a közmédia vezetőinek a sorsát. Erről írtunk egy külön cikket is.
Megszavazták a uniós pénzek hazahozatalához szükséges törvénycsomagot is. Erről is írtunk külön anyagot.The post Nem lehet többé gyűlölködő plakátokat kitenni first appeared on 24.hu.