A háromszoros olimpiai bajnok magyar legenda neve összehozza a sportág krémjét
Index
2026-06-23 10:27
Az Európai Ökölvívó-szövetség, a Pánamerikai Ökölvívó Konföderáció és a Magyar Ökölvívók Szövetsége büszke arra, hogy bejelentheti: november 14-én, Budapesten megrendezik az első Papp Kupa Konföderációs Bokszpárbajt, rövidebb nevén a Papp László-kupát. Sok-sok évtizeden keresztül ez a két kontinens adta a sportág legnagyobb hőseit, amatőröket és profikat egyaránt, Európa és Amerika volt az ökölvívás két központja. Legendás versenyzők és edzők kerültek ki e két földrészről.
Hungary's Laszlo Papp (right) wins his 3rd straight Olympic Gold Medal at Light Middleweight on December 1, 1956 scoring a 3-round points decision over future Light Heavyweight Champion Jose Torres (Representing the USA) at West Melbourne Stadium in Australia. pic.twitter.com/rBT4p6cIA8
Jóllehet a versengés a sport természetes velejárója, az ökölvívók közössége, nagy családja mindig is a kölcsönös tisztelet és együttműködés erényeit testesítette meg. A Papp Kupa jelképezi ezt a kapcsolatot.
Ez az először megrendezendő esemény lehetőséget ad a sportolóknak, edzőknek, bíróknak és sportvezetőknek, hogy együtt ünnepeljék a sportágat, a kupa a boksz ünnepe legyen. És erősödjön a szakmai együttműködés és új barátságok épüljenek.
Az elmúlt években a magyar főváros már nem is egyszer a világ ökölvívásának központja volt, megannyi kontinens- és világbajnokságot rendezett különböző korosztályokban, továbbá magyarország az egyik legrégebbi és legnagyobb presztízsű emlékversenyek is otthont ad. Az első Papp László-kupa megrendezésével újfent a sportág fővárosa lesz Budapest
méltatta az esemény jelentőségét Kovács „Koko” István, a Magyar Ökölvívók Szövetségének elnöke.