Ezért is fizethetünk júliustól, minden kiló után
Mfor
2026-06-23 10:53
Alig több mint egy hét múlva már életbe is lép a cég által közölt változás.
Alig több mint egy hét múlva már életbe is lép a cég által közölt változás.
Július 1-től kilónként megállapított díja lesz az építési-bontási hulladék leadásának a MOHU erre kijelölt hulladékudvaraiban. A cég közlése nyomán a 24.hu azt írja az ingyenesség megszüntetésére a sorozatos visszaélések miatt van szükség. Ezentúl:
Az építési-bontási hulladék nem koncessziós hulladék. A hulladékudvarok mellett építési-bontási hulladék leadására építési-bontásihulladék-hasznosító telephelyeken is van lehetőség, illetve egy komolyabb felújítás esetén a cég tájékoztatása szerint lehetséges a felújítást végző céggel szerződni a sitt elszállítására.
A MOHU Zrt. mindezek mellett egyfajta kényelmi szolgáltatásként továbbra is biztosítja a hulladékudvari leadás lehetőségét a lakosság számára – olvasható a társaság közleményében.
A fenti díjak megfizetése mellett júliustól mennyiségi korlátozás nélkül lehet leadni az alábbi hulladékokat:
A vállalat szerint a bevezetésre kerülő átvételi díj
kizárólag a hulladékhoz kapcsolódó költségeket – a gyűjtést, tárolást, szállítást és kezelést – fedezi.