Zöld lámpát kapott a Samsung, indulhat az iPhone Fold kijelzőjének gyártása
HVG
2026-06-23 11:03
Újabb lépéssel került közelebb a világ ahhoz, hogy az Apple végre bemutassa az első, hajlítható kijelzős iPhone-ját . Az iPhone Fold – vagy iPhone Ultra – szeptemberben debütálhat, annak ellenére, hogy igen ellentmondásos hírek érkeztek az utóbbi időben arról, hogy csúszik-e a készülék bemutatkozása .
A mobillal kapcsolatos számos hír közül az egyik, hogy a Samsung Display gyárthatja az Apple számára a készülék kijelzőit. Az információt maga a dél-koreai cég hintette el még 2025 végén, igaz, nem mondta ki sem az Apple, sem a termék nevét. Lee Cheong, a Samsung Display elnöke korábban úgy nyilatkozott, hogy elindul az összecsukható telefonokhoz való OLED-panelek tömeggyártása, amit egy észak-amerikai vállalatnak fog szállítani a cég.
Tavasszal arról is lehetett hallani, hogy a Samsung Display kizárólagos beszállítója lesz az Apple-nek, most pedig úgy tűnik, valóban indulhat a gyártás. A The Elec arról ír, a vállalat most kapott jóváhagyást a gyártás elindítására, ami a vietnámi gyártóüzemben készül majd. Első körben az Apple 3 millió darab OLED-re adott le megrendelést.
https://hvg.hu/tudomany/20260314_apple-iphone-fold-hajlithato-kijelzos-iphone-specifikacio
A történetben azonban van némi változás: míg a korábbi jelentések szerint az Apple az M14 kódjelű panelt rendelte meg a Samsungtól, most úgy tűnik, a modernebb M16-ra eshetett a cupertinói cég választása. Ez nagyobb fényerőt, élethűbb színeket, hosszabb élettartamot és kisebb fogyasztást jelent.
A pletykák szerint az iPhone Fold 5,5 colos előlapi és 7,8 colos összecsukható képernyővel rendelkezik majd. Face ID állítólag nem lesz benne, csupán egy Touch ID az oldalán. Ha tényleg beindítja a gyártást a Samsung Display, akkor már biztosnak tűnik, hogy a mobilt 2026 őszén mutathatja be az Apple.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát .