Zsebre megy: már most Sulyok Tamás után nyúlna Magyar Péter
Privátbankár
2026-06-23 11:19
Kénytelen lehet lemondani a későbbi kiváltságairól is Sulyok Tamás, ha megvalósul, amit a kormányfő tervez.
A kétharmadot meghaladó, vagyis bőven alkotmányozó többséggel rendelkező kormánypárt, a Tisza Párt javasolni fogja, hogy ne részesüljenek élethosszig tartó juttatásokban azok a köztársasági elnökök, akik nem töltötték ki a hivatali idejüket.
Ezt mondta a Telex tudósítása szerint az Országgyűlésben kedd délelőtt Magyar Péter a fideszes Bóka János napirend előtti felszólalására válaszolva.
A módosítás nemcsak Sulyok Tamást érintené érzékenyen
Egyedül Áder János lenne jogosult továbbra is a törvény szerinti juttatásokra, aki kitöltötte mind a két ciklusát.
A lap a jogi megvalósíthatóságról azt írja: át kell írni a köztársasági elnök jogállásáról és javadalmazásáról szóló törvényt, amely alapján a volt köztársasági elnökök számos juttatást kaphatnak az életük végéig.
A mostani szabályozás szerint ugyanannyi fizetést kapnak, mint a hivatalban lévő államfők, a házelnök tiszteletdíjának 1,1-szeresét, ami jelenleg bruttó 6,4 millió forint havonta. Titkárság, elsőosztályon történő utazás és még egyebek. Itt olvashatja a részleteket.